İletişim Formu

Dayanışma İle İlgili Hikaye Yazınız


Dayanışma İle İlgili Hikaye Yazınız. 5. Sınıf  Türkçe 93. Sayfa

Ahmet amca bugünlerde zor zamanlar geçiriyordu . Çünkü koca fabrikası batmış ve iflas etmişti . Ahmet amca çok iyi bir insandı . Onu tüm  mahalleli çok severdi . Çünkü o büyük bir iş adamı olmuş fakat tanıdığı sevdiği insanları unutmamıştı , vefalı bir insandı . İflas ettiği için İstanbul’dan geri Şarkışla’ya gelmek zorunda kalmıştı .

Elinde hiçbir şeyi kalmamıştı . Ailesi ile birlikte zor günler  geçiriyordu . Babam bir gün mahalledeki yakınlarını bizim eve topladı ve Ahmet amcaya bir iş  yeri açmak için seferber oldular . Herkes  elinden gelen desteği sağlamak için hazırdı . Ertesi gün hemen  hazırlıklara başlandı . İki üç hafta sonra Ahmet Amca için küçük bir dükkan açıldı . Daha sonra babam ve mahalleli Ahmet amcayı dükkana davet ettiler . Ahmet amca da onların davetine cevapsız kalmadı ve gitti . Daha sonra Ahmet amcaya bu dükkan artık senin Ahmet abi denildi . Ahmet amca çok duygulanmıştı . Ne iyi insanlardı onun mahallesinden oturan komşuları .

Hepsi bir olup dayanışma içinde olup Ahmet amcaya bu zor gününde el uzatmıştı. Atatlarımızın da dediği gibi “ ele ele verince taş yerinden kalkar.”  sözü boşa denmemişti. Dayanışma her şeyi çözerdi çünkü .


2 Yorum

Yorumlarınızı yorumlama biçimini 'Anonim' seçerek isim, mail, adresi vb. yazmak ile uğraşmadan kolayca yayınlayabilirsiniz. Küçük bir teşekkürün bile bizim için çok önemli ve değerli olduğunu unutmayın. 

  1. igrenc olmus hicbir etkileyıcıligi yok tamamen klişe

    YanıtlaSil
  2. Burada arayacağına kendin yaz o zaman iyisini

    YanıtlaSil