Çok Okuyan Bilir Konulu Münazara

Çok Okuyan Bilir Konulu Münazara

Bilgi edinmenin çok yolu vardır . Gezmek , başkalarını dinlemek , okumak vb. birçok yol vardır . Bunların içerisinde en faydalı ve önemli olanı okumaktır . Her türlü kitabı okuyan ve kitap ayrımı yapmayan , her okuduğu kitaptan da bilgi sahibi olan insanlar vardır . Kişi çok kitap okuyarak gitmediği , gezip görmediği  yerleri gezmiş gibi olur . Bunu hayalinde canlandırır . Oraların tarihini , doğal güzelliklerini kitap okuyarak öğrenir ve genel kültürü çok iyi olur böyle kimselerin .

Kesinlikle çok okuyan kişi daha çok bilir . Çünkü şöyle düşünmek gerekir :  Gezmek amacı ile gittiğiniz yerlerde sadece belli şeyler hakkında bilgi sahibi olursunuz ve gittiğiniz yerin her türlü tarihi ve doğal güzelliklerini gezemezsiniz . Ama okumak öylemidir . Okuyan kişi her türlü bilgiye sahip olur . Dünyanın öte ucuna gitmiş gibi olur . Kitapta okuduğu bilgiler sayesinde her ülkenin  özellikleri hakkında bilgi sahibi olur ve kişinin ufku açılır bu öğrendiği bilgiler ile . Bundan dolayı tabi ki çok okuyan bilir her zaman . Bizler de hayata aktif katılmak için ,  pasif kalmamak için sürekli çeşitli kitaplar okumalıyız . Böylece her yeri gezmiş , görmüş , içimize sindirmiş gibi oluruz .


Çok gezen de bilgi sahibi olabilir fakat bilgisi sınırlı kalır ve belli yerler hakkında bilgi sahibi olur. Bunun için her zaman çok okuyan bilir .

Çok Gezen Bilir Konulu Münazara

13 yorum:

 1. Kardeşim bunları yazan yazar da gezerek yazmıştır. Benimle tartışmaya girmeyin...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ona bakılırsa sen bu yazıyı gezerekmi öğrendin okuyarakmı

   Sil
  2. Bakın şöyle bir şey car ki siz okumadan hiç bir şehir bilmiyorsunuz ya da. okumadan o şehir hakkında bir bilgi edinemiyosunuz siz önce o şehri araştırıp neleri meşhur neleri gezebilirim diye araştırıp öyle geziyosunuz. Yani siz okumadan ahiç bir şekilde gezemezsiniz. Söyle bişey var ki imkanı olmayan bireyler var hayatta. Bazıları çoğu şehir hakkında. Çoğu bilgi edinmiş ama o onu gezerek değil kitap okuyarak öğrenmiş. Herşey gezmek değildir. Sen hiç Jupiter'e gittin mi? Hayır. Ama onun hakkında bir çok bilgi var elinde. Okudu ve bilgi edindin. Yani çok okuyan bilir.

   Sil
  3. adamsın hcamın gczune gırdım

   Sil
 2. çirkin yazmış

  YanıtlaSil
 3. çok beğendim bu kompozisyan sayesinde münazarayı kazanırım ben.

  YanıtlaSil
 4. bla ben daha iyisini yaparım değil mi.

  YanıtlaSil
 5. teşekkür ederim çok faydalı oldu

  YanıtlaSil

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...