Sınıfta Deprem İle İlgili Bir Hikaye Yazınız.


Sınıfta Deprem İle İlgili Bir Hikaye Yazınız.

Kış mevsiminin gelmesi ile beraber havalar iyice soğumuş, ayaza kesmişti.  Kış mevsiminde okula gitmek daha zor oluyordu. Hava çok soğuk, karlı ve buzlu olduğu için arkadaşlarımla zorluklar yaşıyorduk. Yine bir kış sabahı arkadaşlarımla yola koyulduk ve okula doğru yürümeye başladık. Müdür Bey dışarısı soğuk olduğu  için okulun içinde sıra olmamız gerektiğini söyledi.  Bizler de içeride sıra olduk. İstiklal Marşı’nın okunması ile sınıflara girdik. 

Sınıf öğretmenimiz saat sekiz buçuk gibi derse geldi. Dersimiz matematik dersiydi. Öğretmen hemen dersi anlatmaya koyuldu. Arkadaşım Ayşe ve ben matematik dersini çok seviyorduk. Erkeklerden ise matematik dersini seven birkaç kişi vardı.  Ders  devam ediyordu. Öğretmenimiz şevkle dersi anlatmaya  devam ederken bir anda ne olduğunu anlayamadığımız bir sarsıntının içine bulduk kendimizi. Okulumuz beşik gibi sallanıyordu. Öğretmenimiz de korkmuştu ama biz daha çok korkmuştuk. Daha önceden deprem sırasında neler yapılması gerektiğini bildiğimiz için hepimiz kafamızı sıraların altına  koyduk ve bağırmamaya ve ağlamamaya çalıştık. Yirmi saniye  kadar sallantı oldu ve daha sonra  bu sarsıntı bitti. Hemen  sıra halinde dışarı çıktık ve korkudan ellerimiz, ayaklarımız titriyordu. Öğretmenlerimiz bize bakıyor, sarılıyor ve bize moral veriyordu. Çok şükür okuldaki birkaç bilgisayarın yere düşmesi dışında hiçbir can ve mal kaybı yaşanmamıştı. Ama dışarıdaki kimi binalar çatlamış ve aileler dışarı çıkmıştı.  Bizlerin de ailesi geldi. Hemen annemize, babamıza koştuk. Çok şükür ki depremde hiçbir şey olmamıştı hiç birimize.  Allah’a şükrettik o gün.

O gece herkes dışarısı soğuk da olsa dışarıda bekledi. Devletimizin gönderdiği çadırlarda bir gece kaldık. Ateşler yakıldı, yemekler yendi ve o gece hep dua edildi. Ertesi sabah herkes evine girdi ve  çok şükür  daha deprem oldu. Daha sonraları okulumuza gitmeye ve okumaya devam ettik.

0 yorum:

Yorum Gönderme

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...