Sokak Hayvanlarına Bir Barınak Kurma İle İlgili Hikaye Yazınız.


Sokak Hayvanlarına Bir Barınak Kurma İle İlgili Hikaye Yazınız.

Ayşe Hanım ve kızları çok eskilerden beri evlerinde hayvan bakan bir aile olarak yaşamlarını sürdürmekteydi . Evlerinde olan küçük köpeğe çok düşkün olan  bu aile hayvanları çok seviyordu . Onların komşuları olan Mehmet Beyler ise hayvanlardan nefret  ediyor bunun için de Ayşe Hanımlara  kötü davranıyorlardı . Bir gün  bir kedi doğum yapmış , Ayşe Hanım ve kızları da bu kediyi ve yavrularını kışın sokak ortasında bırakmamak için  evlerinin alt katına almıştı .

Bunu duyan Mehmet Bey çok sinirlendi ve buraya hayvanları alıştırıyorlar diye  Ayşe Hanım ile kavga etti .  Daha sonra Ayşe Hanım  evde yokken  Mehmet Bey kediler dışarıdayken onları alıp  ilaçla öldürmek istedi .  Bunu gören Ayşe  Hanım’ın kızı onu  hemen annesine şikayet etti . Ayşe Hanım  gittiği yerden geldi ve Mehmet Bey’e hayvanlara böyle davranmasının çok yanlış olduğunu söyledi. Bunu devam ettirirse  hayvan derneklerine kendisini şikayet edeceğini söyledi . Daha sonra Mehmet Bey de  nereye şikayet edersen et dedi . Ayşe Hanım onu şikayet etti . Hayvan dernekleri Ayşe Hanım’ın baktığı kedilere sahip çıktı . Onu o kötü komşunun elinden kurtarmak için kediler için   çeşitli barınaklar yapıldı . Daha sonra sokak kedileri korumaya alındı . Ayşe Hanım’a da  bir köpek daha hediye edildi . Ayşe Hanım köpeklerini çok sevdi ve onlara her gün güzelce baktı .

Hayvanların yaşaması insanlığın da yaşamasının göstergesiydi alında . Hayvanı sevmeyen insanı hiç sevmezdi . Çünkü hayvanlar bakıma insanlardan daha çok  muhtaçtı . İçinde birazcık şefkat ve merhamet duygusu olan kimse de   vicdanlı olurdu zaten .

0 yorum:

Yorum Gönderme

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...