Sokak Hayvanlarına Bir Barınak Kurma İle İlgili Hikaye Yazınız. - Kompozisyon Örnekleri

Popüler Yayınlar

Sokak Hayvanlarına Bir Barınak Kurma İle İlgili Hikaye Yazınız.

    0


Sokak Hayvanlarına Bir Barınak Kurma İle İlgili Hikaye Yazınız.

Ayşe Hanım ve kızları çok eskilerden beri evlerinde hayvan bakan bir aile olarak yaşamlarını sürdürmekteydi . Evlerinde olan küçük köpeğe çok düşkün olan  bu aile hayvanları çok seviyordu . Onların komşuları olan Mehmet Beyler ise hayvanlardan nefret  ediyor bunun için de Ayşe Hanımlara  kötü davranıyorlardı . Bir gün  bir kedi doğum yapmış , Ayşe Hanım ve kızları da bu kediyi ve yavrularını kışın sokak ortasında bırakmamak için  evlerinin alt katına almıştı .

Bunu duyan Mehmet Bey çok sinirlendi ve buraya hayvanları alıştırıyorlar diye  Ayşe Hanım ile kavga etti .  Daha sonra Ayşe Hanım  evde yokken  Mehmet Bey kediler dışarıdayken onları alıp  ilaçla öldürmek istedi .  Bunu gören Ayşe  Hanım’ın kızı onu  hemen annesine şikayet etti . Ayşe Hanım  gittiği yerden geldi ve Mehmet Bey’e hayvanlara böyle davranmasının çok yanlış olduğunu söyledi. Bunu devam ettirirse  hayvan derneklerine kendisini şikayet edeceğini söyledi . Daha sonra Mehmet Bey de  nereye şikayet edersen et dedi . Ayşe Hanım onu şikayet etti . Hayvan dernekleri Ayşe Hanım’ın baktığı kedilere sahip çıktı . Onu o kötü komşunun elinden kurtarmak için kediler için   çeşitli barınaklar yapıldı . Daha sonra sokak kedileri korumaya alındı . Ayşe Hanım’a da  bir köpek daha hediye edildi . Ayşe Hanım köpeklerini çok sevdi ve onlara her gün güzelce baktı .

Hayvanların yaşaması insanlığın da yaşamasının göstergesiydi alında . Hayvanı sevmeyen insanı hiç sevmezdi . Çünkü hayvanlar bakıma insanlardan daha çok  muhtaçtı . İçinde birazcık şefkat ve merhamet duygusu olan kimse de   vicdanlı olurdu zaten .

Hiç yorum yok:
Write yorum

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

© 2014 Kompozisyon Örnekleri. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.