Çocuğa Küçük Şeylerden Zevk Almasını Öğreten Ona Büyük Bir Servet Bırakmış Olur Özdeyişinin Anlamını Açıklayınız. - Kompozisyon Örnekleri

Popüler Yayınlar

Çocuğa Küçük Şeylerden Zevk Almasını Öğreten Ona Büyük Bir Servet Bırakmış Olur Özdeyişinin Anlamını Açıklayınız.

    0


Çocuğa  Küçük Şeylerden Zevk  Almasını Öğreten Ona  Büyük  Bir Servet Bırakmış Olur Özdeyişinin Anlamını Açıklayınız.


Bir çocuğa verilmesi gereken  en   önemli  duygu sevgi duygusudur . Anne ve babasından sevgiyi alan , saygıyı öğrenen çocuk ilerde de mutlu olacaktır . Sevgiyi  yaşayan çocuk , küçük şeyler  ile de mutlu olmasını bilecektir . 

Çünkü onun için en temel besin fiziksel gereksinimlerden  sonra, sosyal gereksinimi olan sevgidir .Örneğin; bir çocuk için bir simit ve ayranı ailesi ile birlikte yemek o çocuk için çok değerli bir şeydir . Çocukları mutlu eden çok pahalı kıyafetler ya da çok pahalı oyuncaklar değildir . Çocuğa bunu da öğreten büyüklerdir . İşte bak sana en kaliteli oyuncak aldım demek yerine işte sana oyuncak aldım demek daha doğru olur . Eğer yetişkinler çocuğa bak sana en kalitelisini aldım dediği zaman çocuk artık maddiyata, markaya önem verecektir . Bu da son derece yanlıştır . Önemli olan çocuğunuzu küçük şeyler ile mutlu edebilmektir .

Mesela bir hafta sonu onunla birlikte balık tutmak, yolda gelirken ona bir paket çekirdek almak, soğukta ona sarılmak onu en mutlu edecek şeylerdir. Yani çocuğu küçük şeyler ile mutlu etmeliyiz .    

Hiç yorum yok:
Write yorum

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

© 2014 Kompozisyon Örnekleri. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.