Kitapların Dünyasında Yaşamak Konulu Bilgilendirici Bir Metin Yazınız. Metnin İçeriğine Uygun Bir Başlık Koymayı Unutmayınız. - Kompozisyon Örnekleri

Popüler Yayınlar

Kitapların Dünyasında Yaşamak Konulu Bilgilendirici Bir Metin Yazınız. Metnin İçeriğine Uygun Bir Başlık Koymayı Unutmayınız.

    0


Kitapların Dünyasında  Yaşamak Konulu Bilgilendirici  Bir Metin Yazınız. Metnin İçeriğine Uygun Bir Başlık Koymayı Unutmayınız.

Kitaplarla  Dünyayı Yaşamak, Hayata Farklı Yönlerden Bakabilmek

Okumak insanoğluna verilmiş en önemli görevlerden biridir . Çünkü Yüce Allah  kutsal kitabımız olan Kuran-ı Kerim’de ilk emir olarak oku emrini vermiştir . İnsan okuyarak, sorgulayarak, eleştirel düşünme becerisine sahip olarak hayata daha farklı ve daha  geniş bir  açıdan bakmayı öğrenir . Çünkü kitap okumak çok önemli bir uğraştır  ve insana çok büyük faydalar sağlar . 

Her kitap farklıdır . Bunun için her  tür kitapları okumalıyız ve sürekli farklı bilgiler öğrenerek kendimizi yenilemeliyiz . Kitapların dünyasında yaşamalı , kitapların dünyasında hayal kurmalıyız . İnsan okuduğu bir kitap sayesinde çok farklı duygu ve düşüncelere sahip olabilir . Örneğin; empati kurma becerisine sahip olmayan bir insan bu konu ile ilgili bir kitap okuduğunda artık kendine çeki düzen verir ve empati kurma becerisine sahip olur . Farklı ülkelere gitmek istediği halde gidemeyen , farklı kültürleri  görmek istediği halde maddi yetersizlikler yüzünden göremeyen bu amaçlarını, bu hayallerini  kitaplar sayesinde gerçekleştirebilir . Çünkü iyi bir yazar  o ülkeleri , o kültürleri öyle bir güzel anlatır, öyle bir gerçekçi anlatır ki kişi sanki oralara gitmiş kadar olur ve böylece mutlu olur .

Bunun için kitap okumaktan kaçmamalıyız , hayal kurmaktan kaçınmamalıyız . Çeşitli kitaplar okumalıyız ve hayata farklı yönlerden bakabilmeliyiz .

Hiç yorum yok:
Write yorum

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

© 2014 Kompozisyon Örnekleri. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.