Hayalimdeki Öğretmen Konulu Bir Yazı Yazınız .


Hayalimdeki Öğretmen Konulu Bir Yazı Yazınız .

Her   öğretmen değerlidir . Benim hayalimdeki öğretmenim şu şekilde olmalıdır :  Öncelikle iyi bir insan olmalıdır .  Çocuklara   ilk olarak iyi insan olmayı öğretmeli , daha sonra başarılı olmaları gerektiğini söylemelidir . İçten ve samimi olmalıdır . Yapmacık olmamalıdır . En ufak bir hata yaptığımızda hemen bağrmamalıdır . Çünkü bağıran öğretmenlerden çok korkuyorum ve o zaman yapacağım işi de korkudan yapamıyorum . 

Hayalimdeki öğretmen öğrencilerine salak , aptal gibi çocuğu rencide edecek  sözler söylememelidir .   Öğrenciler arasında ayrım yapmamalıdır . Her öğrencisini değerli görmeli ve her öğrencisini koşulsuz sevmelidir . İnsana insan olduğu için değer vermelidir . Nitelikli , verimli ve üretken olmalıdır . Bize sadece kitaptan  ders anlatmamalı , yeni yeni materyaller hazırlamalı ve ilgimizi böylece daha iyi çekebilmelidir . Öğrettiği bilgilerin kalıcı olması için yaparak yaşayarak öğrenmemize katkı sağlamalıdır .  Hayalimdeki öğretmen mükemmelliyetçi olmamalıdır .   Bizlerin de  insan olduğunu düşünmeli ve her çocuğa hata yapabilme fırsatı vermelidir . Hata yaptığımız zaman yüzünü asmamalıdır . Yapılan hataları affetmeli ve bizi tatlı bir dille uyarmalıdır .  Bizi geleceğe iyi bir şekilde hazırlamalıdır . Bunun için yeri geldiği zaman bize rehber olmalıdır .

İlgi ve yeteneklerimizin neler olduğunu keşfetmeli ve bizi bu konuda bilgilendirmelidir. Hayalimdeki öğretmen, doğru, dürüst ve güvenilir bir öğretmen olmalıdır . Her öğrencisini kendi çocuğu gibi görmeli ve onun için bize karşı şefkatli olmalıdır vb .

Tüm kompozisyonlar için tıklayın ...

0 yorum:

Yorum Gönderme

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...