Nasıl Bir Doğada Ve Sosyal Çevrede Yaşamak İstediğinizi Anlatan Bir Kompozisyon Yazınız - Kompozisyon Örnekleri

Popüler Yayınlar

Nasıl Bir Doğada Ve Sosyal Çevrede Yaşamak İstediğinizi Anlatan Bir Kompozisyon Yazınız

    0

Nasıl Bir Doğada Ve Sosyal Çevrede Yaşamak İstediğinizi Anlatan Bir Kompozisyon Yazınız

Doğamızın hiç kirlenmemesi için insanların bilinçli olduğu , yeşillik alanların çoğaltıldığı ve apartman katlarının azaltılmaya çalışıldığı bir çevrede yaşamak isterdim . İnsanların doğaya zarar vermediği , canlıların yok edilmeye çalışılmadığı , kaçak avcılığın yapılmadığı bir doğa insanı daha da mutlu eder diye düşünüyorum .

Sabah uyandığımızda yüzlerce kuş cıvıltısının duyulduğu , sokak hayvanlarına zarar verilmediği , ormanlarımızın yakılmadığı bir doğa ortamında yaşamayı o kadar çok isterdim ki . Sanayiden çıkan zehirli dumanlar  havamızı kirletmese , zehirli atıklar ve kimayasal maddeler sularımıza karışmasa ülkemiz daha temiz olur ve daha yaşanılır bir çevre olurdu . Birilerinin menfati için alışveriş merkezleri yapılmasa bunun için de genç ağaçlar kesilmese ve yok edilmese yaşam daha güzel olurdu . Şöyle bir sosyal çevrede yaşamayı çok isterdim . Kıskançlığın olmadığı , başarılı olan bir arkadaşımızın ya da eşimiz dostumuzun başarısının kutlandığı ve başaran birinin aslında ülkemize faydalı bir insan olacağı düşüncesi ile o kişinin tebrik edilmesi gerektiği ve o kişiye insanların elinden gelen her türlü maddi ve manevi desteğin vermesini sterdim. İnsanların birbirine sevgi ve saygı ile yaklaştığı , hoşgörünün geniş olduğu , insanların dış görünüşlerine , dini inançlarına göre ayrıştırılmadığı  bir dünyada yaşamak ve bunu yaşatmak da isterdim .


Dünyadaki tüm insanların iyiliği , sevgiyi ve kardeşliği yaymaya çalıştığı , teknolojinin insanlara zarar vermediği  ve güzel ahlaklı insanların çoğaldığı bir sosyal çevrede yaşamak çok güzel olurdu .

Hiç yorum yok:
Write yorum

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

© 2014 Kompozisyon Örnekleri. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.