‘’Her İnsan Herkes Karşısında, Herkesten Sorumludur.’’ Sözünden Ne Anlıyorsunuz? Yazınız.


‘’Her İnsan Herkes Karşısında,  Herkesten Sorumludur.’’ Sözünden Ne Anlıyorsunuz? Yazınız.

Bu hayatta her insanın belli başlı sorumlulukları vardır. Çünkü sorumluluklardır bizi hayata bağlayan, sorumluluklardır bizim çalışmamızı, alın teri dökmemizi sağlayan . Çalışmak, sorumluluk almak, fedakarlık yapan bir insana yakışan en güzel  davranış şeklidir. Toplum içinde huzurlu ve mutlu olmak için sorumluluk sahibi insan olmalıyız.

Hepimiz, her şey karşısında, herkesten sorumlu olmalıyız. Yani  haktan, adaletten, eşitlikten, insanlıktan, insan haklarından  yana olmalıyız. Çevremizde  maddi imkanı olmayan kişilere yardım etmeliyiz. Zor durumda kalmış insanların elinden tutmalıyız. Hiç kimsenin açlıktan ölmesine izin vermemeliyiz . Yani toplum içindeki sorunlara karşı duyarlı olmalıyız. Birlik, beraberlik içinde yaşamalıyız. Bir insan haksızlığa uğradığı zaman onun hakkını aramalıyız, onun yanında olmalıyız. Haksızlıklar, adaletsizlikler karşısında sessiz kalmamalıyız. Mazlum insanların her zaman yanında olmalıyız. Bireysel ve toplumsal sorumluluklarımızı yerine getirmeliyiz.  Herkese karşı saygılı olmalıyız.  Topluma örnek bir insan olmalıyız. Güzel ahlaklı, erdemli insanlar olmalıyız. İyi çocuklar yetiştirmeliyiz ve onların da sorumluluk sahibi olmasını sağlamalıyız.

Hayvanları korumalıyız, hayvanlar ile ilgili üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirmeliyiz. Havayı, toprağı, suyu korumalıyız ve bunları kirletmemeliyiz. İnsan gibi bir  hayat yaşamalıyız.Bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçe yaşamalıyız.


0 yorum:

Yorum Gönderme

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...