Kar İle İlgili Hikaye Yazınız.


Kar İle İlgili Hikaye Yazınız.

Sabahın ilk ışıkları ile uyanıp   dışarıya baktığımda çok mutlu olmuştum . Çünkü uzun zamandır İstanbul’a bu kadar fazla kar yağmamıştı . Çok mutlu olmuştum . Hemen  ablamı ve abimi de uyandırarak dışarıya kar topu oynamaya çıktık .  Daha kahvaltı bile yapmamıştık ama kar ile oynamak, karın tadını çıkarmak bize kahvaltı yapmayı bile unutturmuştu .

Dışarısı çok soğuktu. Çünkü kar yağışı durmuş artık ayaz başlamıştı . Hemen  abim ve ablamla birlikte kocamana bir kardan adam yaptık . Daha sonra evden havuç, zeytin,  şapka, kaşkol getirdim . Bunları kardan adamımıza taktık . Kardan adamımız o kadar güzel olmuştu ki bakmalara doyamadık . Daha sonra annem hadi artık eve gelin , üşütüp hasta olacaksınız dedi . Kar yağdığı için, hava da soğuk olduğu için bugün okul da yoktu . Anne biraz daha oynayalım dedik hep bir ağızdan . Çünkü biz bugünü çok beklemiştik . Annem de 20 dakika kadar daha oynayın sonra gelin dedi . Biz de tamam dedik ve oyuna devam ettik . Daha  sonra ellerimiz, burnumuz üşüdüğü için koşa koşa eve girdik . Evde annemin yaptığı sıcacık çöreklerin kokusu mis gibi  mahalleyi sarmıştı . Annem hemen bir parça da komşumuz Aylin Hanım’a götürmemizi söyledi . Ben  çöreği annemden alarak hemen dışarı atıldım . Çünkü karda yürüyecektim . Daha sonra dışarı çıktım ve karda yürüyerek komşumuza çöreği verdim .

Gelirken de karın üzerine bir güzel uzandım. Bu muhteşem bir duyguydu . Daha sonra eve gittim ve bir güzel kahvaltımı yaptım . O gün hiç unutamadığım harika bir kar günüydü benim için.

0 yorum:

Yorum Gönderme

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...