Eğitim Sistemimizin Eksik Yanlar Nelerdir Ve Bunlar İçin Neler Yapılmalıdır ?


Eğitim Sistemimizin  Eksik Yanlar Nelerdir Ve  Bunlar İçin Neler Yapılmalıdır ?

Bir toplumun  eğitime önem vermesi o toplumun kültür seviyesi ile ilgili bir durumdur . Ülkemizde de son yıllarda bir kültürel düşüş yaşanmaktadır . Ülkemizdeki eğitim sistemi ne yazık ki istikrarlı bir şekilde devam etmemektedir . Çünkü eğitim alanında devamlı değişikliklere gidilmekte ve bu da eğitim sistemine zarar vermektedir . Sürekli sınavlar değişmekte ve eğitim bir yapboz tahtasına dönüşmektedir . 

Eğitim sistemimizin daha iyi bir hale gelmesi için  Milli Eğitim Bakanlığı bu konuda çok iyi çalışmalara imza atmalıdır . Gelişmiş ülkelerin eğitim modeli ülkemizde de uygulanmaya çalışılmalıdır .  Aileler, çocuklar, öğretmenler ve tüm okul bu konuda iş birliği içinde hareket etmelidir . Yani herkes eğitim konusunda duyarlı ve bilinçli insanlar olmalıdır . Devamlı değişen bir sistem yerine uzun süreli olan ve  bizi ileriye götüren bir eğitim sistemine geçiş yapmalıyız . Her alanda gelişmek için eğitim sistemimizin  çok gelişmiş olması gerekir . Yoksa  gün geçtikçe daha da gerileyeceğiz ve aydın bir toplum olmak bize artık Kaf Dağı’nın ardı gibi görünmeye başlayacaktır . Nitelikli öğrenciler yetiştirilmesi için , nitelikli öğretmenler yetiştirilmesi için işe temelden başlamalıyız ve eğitim sistemine  çok önem vermeliyiz . Bu konuda devlet görevlileri de üzerine düşen sorumlulukları en iyi şekilde yerine getirmeye çalışmalıdır.

Eğitim alanında geri kalmaya devam edersek kalkınma imkanını da kaçıracağız . Bunun için  eğitime çok ama çok önem vermeliyiz .

0 yorum:

Yorum Gönderme

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...