Yardımseverlik, Güvenilirlik, İyilikseverlik Ve Merhametlilik İle İlgili Bilgilendirici Bir Metin Yazınız


Yardımseverlik,  Güvenilirlik,  İyilikseverlik  Ve Merhametlilik  İle İlgili Bilgilendirici Bir Metin Yazınız .

Zor durumda kalmış insanlara yardım etmek , fakirin elinden tutmak , yetim ve öksüzün hakkını korumak , kimsesizlerin  yardımcısı olmak  ancak ve ancak merhametli insanların , güvenilir insanların, yardımsever insanların sahip olabileceği en büyük değerlerdir .

İnsan olduğumuz için insanca yaşamalıyız ve başka insanların da insanca bir yaşam sürmesini sağlamalıyız . Hiç kimseye kötülük etmemeliyiz . Her zaman barıştan, iyilikten  yana olmalıyız. Vicdan sahibi olmalıyız .  Gelecek nesillere de yardımseverliği, merhametli olmayı öğretmeliyiz . İşte bunun için de çocuklarımızı daha küçücük yaşlardayken  iyi insan olarak yetiştirmeliyiz . Hiç kimseye zarar vermeyen, doğayı seven, insanı seven çocuklar yetiştirmeliyiz . Her zaman güvenilir bir insan olmalıyız . Emanete sahip çıkmalıyız . Bize olan güveni boşa  çıkarmamalıyız .

Dünyada barışın, huzurun olması için, kardeşliğin daim kalması için yukarıda saydığım değerleri  yaşamımızda uygulamalıyız ve tüm dünyaya örnek bir  millet olmalıyız .

0 yorum:

Yorum Gönderme

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...