İletişim Formu

‘’İnsanın Kendini Bilmesi’’ Adlı Kısa Ve Öz Bir Kompozisyon Yazınız.


‘’İnsanın Kendini Bilmesi’’ Adlı Kısa Ve Öz Bir Kompozisyon Yazınız.

İnsan olduğumuz için hayatta her zaman mükemmel olamayız . Çünkü hata yapmak bize özgüdür .  İnsan yanlışları ve doğruları ile bir bütündür.  Kişi her zaman kendini bilmelidir , değerini bilmelidir . Kendini toplum içinde küçük düşürmemek için üslubuna dikkat etmelidir . Her şeyi herkese söylememelidir .  Bir  arada olunduğu zaman  karşı tarafı kıracak söz ve hareketlerden kaçınmalıdır . Düşünmeden konuşmamalıdır.

 Kendini bilen insanlar kontrollü olan insanlardır . Toplum içinde  hal ve hareketlerine dikkat eden , ölçülü insanlardır. Kendini bilmeyen insanların ise ne kendisine saygısı olur ne de içinde yaşadığı toplumun  fertlerine .  Mutlu olmak için,  yaşamın tadını çıkarabilmek için ve toplum içinde saygın bir yer edinmek için kişi kendini, haddini bilmeli ve ona göre  davranmalıdır . İnsanın bilgili ve olgun kimse olması için de  okuması gerekir,  araştırması gerekir . Kişi cahil kalmamalıdır . Çeşitli kitaplar okumalı, kendini geliştirmelidir . 

Yaptıklarından pişman olmamak için her zaman tedbiri elimizden bırakmamalıyız . Bir anlık boşluğumuza gelip boş boş konuşmamalıyız, ayarımızı kaçırmamalıyız . Yaşamın anlamını ve tadını güzel sözlerle, ince davranışlarla çıkarmaya devam etmeliyiz.

Yorum Gönder

Yorumlarınızı yorumlama biçimini 'Anonim' seçerek isim, mail, adresi vb. yazmak ile uğraşmadan kolayca yayınlayabilirsiniz. Küçük bir teşekkürün bile bizim için çok önemli ve değerli olduğunu unutmayın.