‘’Hiç Kimse Sizin İzniniz Olmadan Size Kendinizi Değersiz Hissettiremez.’’ Sözü İle İlgili Kompozisyon Yazınız .


‘’Hiç Kimse Sizin  İzniniz Olmadan Size Kendinizi Değersiz Hissettiremez.’’ Sözü İle İlgili Kompozisyon Yazınız .

Kişi gerek yakın çevresinde  gerekse yaşadığı toplum içinde kendi değerini kendi belirler .  Kendine değer veren ise saygılı olan , başkalarına karşı kibar davranan kimsedir .  İnsanlar ile araya mutlaka belli bir düzeyde mesafe kurulmalıdır . Çünkü aşırı samimiyet ve aşırı  muhabbet  insan ilişkileri için  çok iyi olmaz .

Çok fazla konuşmak , düşünmeden konuşmak kişiye değer kaybettirir . Çünkü karşıdaki kişi ona değer vermez ve bu defa haddini aşan cümleler söylemeye başlar. İşte bunların olmaması için kendimize değer vermeliyiz , bizim iznimiz olmadığı sürece hiç kimse bizim özelimize girmeye çalışmamalıdır . Bize  saygılı olmalıdır . Eğer biz  de haddimizi bilmezsek karşıdaki kişiye laubali davranırsak , gereksiz cümleler sarf edersek  o kişi de bize aynısını yapar .

Bunun için her zaman değerimizi bilmeliyiz, toplum içinde saygımızı korumalıyız ve mutlaka insan ilişkilerinde orta düzeyde mesafeye yer vermeliyiz . 

0 yorum:

Yorum Gönderme

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...