İletişim Formu

‘’Hiç Kimse Sizin İzniniz Olmadan Size Kendinizi Değersiz Hissettiremez.’’ Sözü İle İlgili Kompozisyon Yazınız .


‘’Hiç Kimse Sizin  İzniniz Olmadan Size Kendinizi Değersiz Hissettiremez.’’ Sözü İle İlgili Kompozisyon Yazınız .

Kişi gerek yakın çevresinde  gerekse yaşadığı toplum içinde kendi değerini kendi belirler .  Kendine değer veren ise saygılı olan , başkalarına karşı kibar davranan kimsedir .  İnsanlar ile araya mutlaka belli bir düzeyde mesafe kurulmalıdır . Çünkü aşırı samimiyet ve aşırı  muhabbet  insan ilişkileri için  çok iyi olmaz . Toplum içinde kendini bilen , asil insanlar sevilir. Sürekli  kendini düşük gösteren davranışlar sergileyen kişiye de hiç bir önem verilmez. 

Çok fazla konuşmak , düşünmeden konuşmak kişiye değer kaybettirir . Çünkü karşıdaki kişi ona değer vermez ve bu defa haddini aşan cümleler söylemeye başlar. İşte bunların olmaması için kendimize değer vermeliyiz , bizim iznimiz olmadığı sürece hiç kimse bizim özelimize girmeye çalışmamalıdır . Bize  saygılı olmalıdır . Eğer biz  de haddimizi bilmezsek karşıdaki kişiye laubali davranırsak , gereksiz cümleler sarf edersek  o kişi de bize aynısını yapar .

Bunun için her zaman değerimizi bilmeliyiz, toplum içinde saygımızı korumalıyız ve mutlaka insan ilişkilerinde orta düzeyde mesafeye yer vermeliyiz .  Bu söz ile ilgili  şu özlü  sözü de  
 unutmamalıyız:
*'' Başarılı biri olmaya değil, değerli biri olmaya çalışın. Başarı egoya yakındır. Sevgi değere yakındır.'' Albert Einstein 

Yorum Gönder

Yorumlarınızı yorumlama biçimini 'Anonim' seçerek isim, mail, adresi vb. yazmak ile uğraşmadan kolayca yayınlayabilirsiniz. Küçük bir teşekkürün bile bizim için çok önemli ve değerli olduğunu unutmayın.