Kendinizi Bir Öğretmen Gibi Düşününüz Ve Öğretmenlikle İlgili Hikaye Yazınız .


Kendinizi Bir Öğretmen Gibi Düşününüz Ve Öğretmenlikle İlgili Hikaye Yazınız .

Üniversiteyi bitirmiş ve  öğretmen olmuştum artık . Sınıf öğretmeniydim . Atamam Ağrı’nın Doğubeyazıt ilçesine çıkmıştı .  Oradaki çocuklara eğitim vermek için yola koyulmuştum .  İçimde birçok düşünce vardı . Acaba iyi bir öğretmen olabilecek miydim?  Çünkü henüz daha ilk yılımdı . Derken günler geçti ve Ağrı’ya vardım .

İstanbul gibi büyük bir şehirden sonra Ağrı bana çok küçük gelmişti fakat küçük bir o kadar da şirin bir şehirdi . Mis gibi havası vardı . Akşamın ayazında çay içmenin keyfi bile bir başkaydı.  Daha sonra ilçeme vardım ve oradaki lojmanlarda birine yerleştim .  Ertesi gün okul açıldı. Çocuklara  gülen gözler ile baktım ve onları selamladım . Onları çok sevdiğimi, onlara daha iyi bir gelecek hazırlamak için burada olduğumu söyledim . Çocuklar başlarda çekingen davransalar da sonradan bana alıştılar . Çünkü ben onları çok sevdim . Öğrencilerimi gerçekten çok seviyordum ve onlara faydalı olmak benim çok hoşuma gidiyordu . Onlara evden sarmalar yapıyor , börekler yapıyordum . O kadar mutlu oluyorlardı ki bunu anlatamam .  Derslerimiz güzel geçiyor , günler çabuk geçiyordu .  Derken üç yıl çabuk geçti ve artık istediğim başka bir şehre tayin isteyebilirdim fakat bu çocukları bırakmak hiç de içimden gelmiyordu . Çünkü onların bana ihtiyacı vardı . Öyle de yaptım orada üç yıl kadar daha öğretmenlik yaptım ve o yıllarımız çok verimli geçti . Daha sonra  evlendiğim için tayinimi başka yere aldırmak zorunda kaldık . Onlardan ayrılmak çok zor oldu . Hepsi bana sarılıp ağlamaya başladı . Ben de çok ağladım ve onları çok sevdim.

Şu anda hala öğrencilerimle telefonda konuşuyoruz ve onları asla unutmayacağım. Öğretmenlik çok güzel bir meslek, çünkü size güen gözlerle bakan minik yavrularınızın olması harika bir duygu.

0 yorum:

Yorum Gönderme

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...