Savaşın Çocuklar Üzerindeki Etkilerini Anlatan Bir Konuşma Hazırlayınız.


Savaşın Çocuklar  Üzerindeki Etkilerini Anlatan Bir Konuşma Hazırlayınız.

Sevgili arkadaşlar bugün sizlere savaşların çocuklara ne kadar  zarar verdiğini ve onları nasıl olumsuz etkilediğini anlatacağım . Savaşların olduğu yerde her zaman kan , gözyaşı ve dram vardır . Ne yazık ki bu savaşlardan en çok etkilenen de  çocuklarımızdır .

Savaşlar sırasında anne ve babasını kaybeden,  kardeşini gözleri önünde kaybeden çocuklar bu yaşadıkları acı olayları ömrünün sonuna kadar unutamamaktadırlar . Çünkü canlarını kaybetmişlerdir . En sevdiklerini , değerlilerini kaybetmişlerdir .  Bu ortamda büyüyen çocuk  psikolojik olarak kendini kötü hisseder . En ufak bir  patlama sesinden zamanla korkmaya başlar . Bunun için savaşlara dur denmelidir . Ülkeler siyasi menfaatleri için  küçücük yavruları öldürmemelidir .  Küçücük canlara kıyarak ne geçer ki ele acaba ? Bunu hiç anlamış değilim .  Onların da mutlu olmaya , koşmaya , oyun oynamaya hakkı yok mu? Onların da çocukluklarını yaşamaya hakkı yok mu? Var elbette . Çünkü onlar da sizin gibi çocuk .

Keşke savaşlar hiç olmasa ve çocuklar savaş korkusu ile yaşamasalar dünya daha güzel olmaz mı?  Kan, göz yaşı ve dram sona erse . Herkes ülkesinde özgürce yaşasa ve  bombalar, silahlar olmasa. İnsanlar yaşasa, insanlık yaşasa.

0 yorum:

Yorum Gönderme

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...