Yardımlaşma İle İlgili Bir Anınızı Yazınız .


Yardımlaşma İle İlgili Bir Anınızı Yazınız .

17 Ağustos sıcağıydı . Henüz akşam olmuş  ve  yemeğimizi yedikten sonra uykuya dalmıştım . Annemi , babamı ve kardeşlerimi rüyamda görüyordum . Koşuyor, oynuyor , kırlara gidiyordum . Bir anda  uyandığımda  kendimi enkazın altında bulmuştum .  Çok korktuğum için ağlamaya ve bağırmaya başlamıştım . Anne, baba , abla diye ağlıyordum . İmdat çığlıkları atıyordum . Büyük bir deprem olmuştu . Bulunduğum yer daracık bi yerdi ve ben nefes alıyordum . Biraz sonra  beni amcalar, abiler kurtarmıştı .

Annem , babam ve ablam da kurtulmuştu . Biz  de hemen yardıma ihtiyacı olan diğer insanları enkazdan kurtarmak için seferber olduk . Arama kurtarma ekibi , orada bulunan binlerce insan  enkaz altındakileri  çıkarmaya çalışıyordu . O gün İstanbul'da mahşer kalabalığı vardı . Kimi  insanlar yakınlarını kaybettiği için korkuyor,  kimi insanlar da  hala yakınlarını bulamadığı için çaresizce bekliyorlardı . O kalabalığın arasında küçük bir bebek sesi duymuştum . Öyle bir ağlıyordu ki yavrucak ne kadar canı yandı , ne kadar korkmuştu bilemiyorum . Hemen orada abilerimin , amcalarımın yanına koştum ve buradan bir ses geldi diyerek sesin geldiği yöne onları götürdüm .  Aradan beş , on dakika sonra minik kız çocuğu enkaz altından çıkarılmıştı . Burnu kanamıştı ve onun dışında bir şey olmamıştı .

O kadar mutlu olmuştum ki onun sesini duyup abilere dediğim için . O gün ettiğim bu yardımlaşma ve dayanışmayı unutmuyorum. İnsan hayatı kurtarmak çok güzel bir duyguydu.

0 yorum:

Yorum Gönder

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...