Popüler Yayınlar

Küçük İnsanlar Kişileri, Normal İnsanlar Olayları, Büyük İnsanlar Fikirleri Tartışırlar Sözü İle İlgili Kompozisyon

    0

Küçük İnsanlar Kişileri, Normal İnsanlar Olayları, Büyük İnsanlar Fikirleri Tartışırlar Sözü İle İlgili Kompozisyon

İnsanoğlu kendini geliştirip yeniledikçe uğraş alanları değişir . Boş insanlar , küçük hesapların adamı olan kişiler insanlarla uğraşır . Oturduğu yerde akşama kadar “şu şöyle , bu böyle” diyerek insanların dedikodusunu ederler . Bu tip insanlar üretmek , ilerlemek için bir gayret göstermedikleri için tabiri caizse “ boş adamı şeytan doldurur “ sözünü çok güzel özetlerler .

Normal insanlar  düşünmek konusunda biraz daha mesafe kaydetmeye başlamıştır . Bu tip insanlar kişilere takılmazlar . Yani bir olay yaşandığında onlar için olayı yapanın kim olduğu değil de bu olayın sebepleri ve sonuçları önemlidir . Bu tip insanlar kişlerin dedikodusunu yapmak yerine onların yaptığı işleri değerlendirir . Mümkün olduğu kadar tarafsız bir bakış açısı ile olayları değerlendirmeye çalışır . Normal insanları “ Sezar’ın hakkını Sezar’a verirler .” diye özetleyebiliriz .

Büyük insanlar kişiler ve olayların çok üzerinde bir düşünce yapısına sahiptirler . Bu tip insanlar “ evrensel “ düşünme becerisine sahip olmuşturlar . Hayatı , insanı , canlıları kısacası her şeyi sorgularlar . Yaşamın anlamını keşfetmeye çalışmaktadırlar . Kişisel ihtiraslardan kurtulmuş bir idealin savunucusu olmuşlardır . Önemli olan böyle biri olabilmektir . 

Hiç yorum yok:
Write yorum

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

© 2014 Kompozisyon Örnekleri. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.