Popüler Yayınlar

Gelecekle İlgili Hedefleriniz Neler Bunlara Ulaşmak İçin Neler Yapıyorsunuz ile İlgili Kompozisyon

    0

Gelecekle İlgili Hedefleriniz Neler Bunlara Ulaşmak İçin Neler Yapıyorsunuz ile İlgili Kompozisyon

Her insanın geleceğe yönelik bazı hedefleri ve planlamaları vardır . Hayatımızın başarılı olması ve istediklerimize kavuşabilmemiz için kendimize bazı hedefler belirlemeli ve bu hedeflere ulaşabilmek için elimizden geldiği kadar çabalamalı ve yılmadan çalışmalıyız . Herkes gibi benim de bazı hedeflerim ve bu hedeflere ulaşmak için yaptığım çalışmalar var .

Ben geleceğe dair hedeflerimizi ki şekilde belirliyorum . Birincisi kısa vadeli hedefler , ikincisi ise uzun vadeli hedefler . Mesela kısa vadeli hedeflerim içerisinde okul futbol takımında kalıcı olmak var . Bu hedefime ulaşmak için takımın antrenmanlarına düzenli olarak katılıyorum . antrenmanlarda hocamın uyarılarını çok dikkatli dinliyorum ve hatalarımı düzeltmeye çalışıyorum . Uzun vadeli hedeflerim içerisinde ise doktor olmak var . Bu hedefime ulaşmak için ne yapmam gerektiğini araştırdım ve planımı yaptım . Önce ortaokulda TEOG sınavından iyi bir not alıp Fen Lisesi’’ne gitmek istiyorum . Daha sonra başarılı bir lise döneminin ardından üniversitede tıp fakültesini kazanmak istiyorum .

Her insan hayatına bir amaç katmak için hedefler belirlemelidir . Hedeflere ulaşmak için de düzenli çalışmak ve gayret göstermek gerekir . Ben de bu bilinçle hareket ediyorum ve milletim için faydalı olmak istiyorum .


Hiç yorum yok:
Write yorum

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

© 2014 Kompozisyon Örnekleri. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.