İletişim Formu

Sabır Acı İse de Meyvesi Tatlıdır Konulu Kompozisyon

Sabır Acı İse de  Meyvesi Tatlıdır Konulu Kompozisyon

İnsan hayattaki her istediğine hemen sahip olamaz .  Belli bir yere gelebilmek  ve belli bir mal sahibi olmak için insanların çalışması ve uygun zamanı bekleyerek sabretmesi gerekir . Sabır olmadığı zaman başarı da olmaz . Ne demiş atalarımız: '' Sabır ile koruk helva olur . '' Atalarımız bu söz ile  sabrın sonunun selamet ve  mutluluk olacağını belirtmiştir .

İnsan bir işe başladığı sırada hemen başaramıyorum deyip işini yarım bırakırsa o işin sonunda başarılı olamayacaktır . Örneğin ; iyi bir üniversite  kazanmak ve istediğiniz mesleğe sahip olabilmek için iyi bir şekilde hazırlanmanız gerekir . Sınava girdiğinizde düşük puan alıp hemen ne olursa olsun giderim mantığı ile hareket edilmemeli , sabredip bir yıl daha iyi şekilde çalışılmalı ve iyi bir üniversite kazanabilmek adına  gayret gösterilmeye devam edilmelidir . Okuduğunuz bölümün sonunda mesleğinizi yapmaya başlar ve ondan bir gelir elde etmeye başladığınızda sabrın sonucunda tatlı meyvesini de yemiş olursunuz .

Bundan dolayı çalışmalı ve çalışma yolunda asla ayrılmamalı ve sabırla işlerimizi sonuna  kadar devam ettirmeliyiz . Belki yolumuz biraz engebeli ve dikenli olacak ama hiç kimse de başarı merdivenine elleri cebinde değil herkes alın teri dökerek ve sabrederek çıkmıştır .  Bunun için her daim çalışma ve sabır ile kalın .  Sabrın sonu mutluluk ve iyi bir hayat getirsin .


2 Yorum

Yorumlarınızı yorumlama biçimini 'Anonim' seçerek isim, mail, adresi vb. yazmak ile uğraşmadan kolayca yayınlayabilirsiniz. Küçük bir teşekkürün bile bizim için çok önemli ve değerli olduğunu unutmayın. 

  1. çok teşekürler

    YanıtlaSil
  2. Ben kompozisyon yazmadan önce bu sitedeki kompozisyon örneklerine mutlaka bakıyorum çok da güzel ilham veriyor

    YanıtlaSil