Sabır Acı İse de Meyvesi Tatlıdır Konulu Kompozisyon - Kompozisyon Örnekleri

Popüler Yayınlar

Sabır Acı İse de Meyvesi Tatlıdır Konulu Kompozisyon

    1

Sabır Acı İse de  Meyvesi Tatlıdır Konulu Kompozisyon

İnsan hayattaki her istediğine hemen sahip olamaz .  Belli bir yere gelebilmek  ve belli bir mal sahibi olmak için insanların çalışması ve uygun zamanı bekleyerek sabretmesi gerekir . Sabır olmadığı zaman başarı da olmaz . Ne demiş atalarımız: '' Sabır ile koruk helva olur . '' Atalarımız bu söz ile  sabrın sonunun selamet ve  mutluluk olacağını belirtmiştir .

İnsan bir işe başladığı sırada hemen başaramıyorum deyip işini yarım bırakırsa o işin sonunda başarılı olamayacaktır . Örneğin ; iyi bir üniversite  kazanmak ve istediğiniz mesleğe sahip olabilmek için iyi bir şekilde hazırlanmanız gerekir . Sınava girdiğinizde düşük puan alıp hemen ne olursa olsun giderim mantığı ile hareket edilmemeli , sabredip bir yıl daha iyi şekilde çalışılmalı ve iyi bir üniversite kazanabilmek adına  gayret gösterilmeye devam edilmelidir . Okuduğunuz bölümün sonunda mesleğinizi yapmaya başlar ve ondan bir gelir elde etmeye başladığınızda sabrın sonucunda tatlı meyvesini de yemiş olursunuz .

Bundan dolayı çalışmalı ve çalışma yolunda asla ayrılmamalı ve sabırla işlerimizi sonuna  kadar devam ettirmeliyiz . Belki yolumuz biraz engebeli ve dikenli olacak ama hiç kimse de başarı merdivenine elleri cebinde değil herkes alın teri dökerek ve sabrederek çıkmıştır .  Bunun için her daim çalışma ve sabır ile kalın .  Sabrın sonu mutluluk ve iyi bir hayat getirsin .


1 yorum:
Write yorum

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

© 2014 Kompozisyon Örnekleri. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.