İletişim Formu

En Kötü Barış En Haklı Savaştan İyidir Sözü İle İlgili Kompozisyon

En Kötü Barış En Haklı Savaş'tan İyidir Konulu Kompozisyon

Dünyada yaşayan iyi niyetli hiçbir insan asla savaşı istemez . Savaş demek  kan akması , sivil insanların ve binlerce  kişinin hayatını kötü koşullarda kaybetmesi demektir .  Bundan dolayı hiçbir millet de savaş yanlısı olmayıp her zaman barış yanlısı olmalıdır .

En kötü barış en fazla ne kadar kötü olabilir ki .  Anlaşamadığın noktalar olur , haklı ya da haksız yanlar olabilir ama bunu daha sonraya erteleyip aşamayacak sorun olmaz herhalde . Yani  en kötü barışta bile olumsuz  gelişmeler olabilir ama  bebekler , çocuklar , kızlar , kadınlar vs. bomba altında can vermezler .  Kısacası sivil , masum insanların kanı akmaz . Çünkü kötü de olsa barış vardır ama savaş yoktur . En haklı savaş diyebileceğimiz savaşta ne kadar savaşı gerektiren bir durum olursa olsun  eğer ki ecdadının namusu ve şerefine yönelik bir durum yoksa , özgürlüğüne  yönelik bir durum yoksa asla savaş haklı olamaz . Çünkü çıkacak olan basit gibi görülen savaşlarda bile mutlaka milyonlarca masum insanın kanı akacak ve dünya savaş alanına dönüşecektir . Bunun için en kötü barış, en haklı savaştan iyidir .

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal'in de dediği gibi Milletler önce kendi içinde barışı sağlayıp daha sonra uluslararası alanda barışı sağlarsa ne savaş olur ne de sivil halk katledilir . Bundan dolayı her zaman barış yanlısı olup  savaş mecburi olmadığı sürece  asla tercih edilmemelidir . Hiç Kimsenin yavrusu ölmesin , kimsenin canına kıyılmasın , savaş değil barış daim olsun her vakit .


Yorum Gönder

Yorumlarınızı yorumlama biçimini 'Anonim' seçerek isim, mail, adresi vb. yazmak ile uğraşmadan kolayca yayınlayabilirsiniz. Küçük bir teşekkürün bile bizim için çok önemli ve değerli olduğunu unutmayın.