Çıkarcılığın Kural Sayıldığı Toplumda Barış ve Mutluluk Olmaz İle İlgili Kompozisyon - Kompozisyon Örnekleri

Popüler Yayınlar

Çıkarcılığın Kural Sayıldığı Toplumda Barış ve Mutluluk Olmaz İle İlgili Kompozisyon

    0

Çıkarcılığın  Kural Sayıldığı Toplumda  Barış Ve Mutluluk Olmaz İle İlgili Kompozisyon

Çıkarcılığın kural sayıldığı toplumda barış ve mutluluk olmaz sözü ile anlatılmak istenen;  sadece  menfaatlere göre hareket edilen ve bencilliği benimseyen toplumlar arasında insan sevgisi olmaz . Çünkü böyle toplumlar işine geldiği gibi hareket eden  ve çıkarcılığı temel prensip haline getiren toplumlardır . 

İnsanlar ya da toplumlar çıkarlarına göre  hareket ettiğinde orada sadece mantık çalışır ve duygusal anlamda bir şey paylaşılmaz . Karşısındaki kişiye o da bana yardım eder düşüncesi ile yardım edildiği zaman bunun adı yardım etmek olmaz , menfaatçilik olur . Günümüzde de zamanın ve devrin değişmesi ile insanlar git gide yalnızlaşmakta ve  sadece kendi çıkarları için çalışmakta , koşulsuz yardım azalmaktadır . Barış ve mutluluğun olmasının tek şartı sevgiden geçer . Karşılıklı sevgi ve saygının olduğu toplumlarda insanlar birbirine insan olduğu için ve onu benimsediği için yardım eder . Bu şekilde de olunca toplumsal dayanışma artar ve  o toplumda milli birlik ve beraberlik sevgisi de oluşur . Ama çıkarın , bencilliğin olduğu toplumlarda ne duygu vardır, ne de sevgi vardır . 


Çıkarcılığın kural sayıldığı toplumlarda ben merkezcilik ön planda olduğu için  orada samimiyet bulunmaz ve insanlar arasında güven duygusu da gelişmez . Çıkarcılığın değil, koşulsuz sevginin olduğu yerde de her  zaman barış ve mutluluk olur ve bu barış ve mutluluk toplumun bütün fertlerinin iliklerine dek işler .

Hiç yorum yok:
Write yorum

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

© 2014 Kompozisyon Örnekleri. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.