İletişim Formu

Zafer, Zafer Benimdir Diyebilenindir Konulu Kompozisyon

Zafer, Zafer Benimdir Diyebilenindir Konulu Kompozisyon

Bir işi başarmanın yolu ona inanmaktan geçer . Başarıya ulaşmak için öncelikle başaracağım diye kendine güvenin olacak ve ona inanacaksın . Yani önce inanacaksın ki zafer senin olsun .

İnsanlar bazen işi yapmadan hemen başaramayacağı korkusuna kapılırlar ve denemekten korkarlar . Bundan dolayı amacına ulaşabilmek için önce o amacın olacağına kalpten inanmak gerekir . İnanmazsan eğer başaramazsın ve yenik düşersin . Örneğin ; Ülkeni halter adlı sporda temsil edeceksin . Burada birinci olabilmek için önce ben birinci olacağım ve başaracağım diyerek kendini motive edeceksin . Eğer gerçekten başaracağına inanırsan ülkene birincilik kazandırabilirsin . Çünkü inanmak başarmanın yarısıdır . Kurtuluş Savaşında da Mustafa Kemal ve askerleri başaracağına inandıkları için vatanını yabancı devletlerin işgalinden kurtarmışlardır . Çünkü vatanımızın kurtulacağına inanmışlardı .


Buradan da çıkarılacak olan düşünce şudur : Her şeyden .öne içinde müthiş bir inanç olsun . İnsanın içindeki bu inanç ve kendine güven sayesinde başaramayacağı ve yapamayacağı iş yoktur . Öğrenilmişlik çaresizlik içine girmeden başaracağınıza inanın ve moralinizi yüksek tutun . İnandığınız işleri başarmanız umudu ile ...

Yorum Gönder

Yorumlarınızı yorumlama biçimini 'Anonim' seçerek isim, mail, adresi vb. yazmak ile uğraşmadan kolayca yayınlayabilirsiniz. Küçük bir teşekkürün bile bizim için çok önemli ve değerli olduğunu unutmayın.