İletişim Formu

Yeryüzünde Gördüğümüz Her Şey Kadının Eseridir Konulu Kompozisyon

Yeryüzünde Gördüğümüz Her Şey Kadının Eseridir Konulu Kompozisyon

 Mustafa Kemal Atatürk bu sözle kadınların  başarının arkasında olan güçlü bir etken olduğunu vurgulamaktadır .  Kadınlar toplumuzda çok önemli bir yere sahiptir .  Çünkü liderleri de dünyaya getiren , yetiştiren onu adam eden kadınlarımızdır .

Kadınlar her zorluğu aşan ,   vatanı ve milleti için savaşlara bile katılan , canını düşünmeden düşmanla çarpışan kutsal değerlerdir . Her başarılı erkeğin arkasında da mutlaka başarılı bir kadın vardır sözünü hatırlatırım . Kadınlar akıllıdır . Daha çok ayrıntıları bilen , gelecek olan her türlü olumsuzlukları sezdiği için erkeğe yardımcı olurlar . Örneğin analarımız . Bizi doğuran , büyüten , uykusuz kalan , aç kalan hep onlar olmuştur . Neden böyle düşündünüz mü ?  Çünkü vatana ve millete iyi bir evlat yetiştirmek için . Yetiştirdikleri bu evlatlar da  hayırlı çıkarsa ve milletine faydalı işler yaparsa bu da yine kadınlarımızın , analarımızın , eşlerimizin  bacılarımızın sayesindedir .


Bu yüzden kadınların kıymeti bilinmeli , onlara asla zarar verilmemeli ve başımızın  üstüne konmalıdır . Çünkü onlar vatanı vatan , milleti millet yapan değerlerdir . Çünkü etrafımızda gördüğümüz  her şey onların sayesindedir . Kadınların değerini bilin , onlara sevgi ile yaklaşın ve onları sahiplenin . Onlara asla şiddet uygulamayın , uygulamaya çalışanları da engelleyin .

1 Yorum

Yorumlarınızı yorumlama biçimini 'Anonim' seçerek isim, mail, adresi vb. yazmak ile uğraşmadan kolayca yayınlayabilirsiniz. Küçük bir teşekkürün bile bizim için çok önemli ve değerli olduğunu unutmayın. 

  1. çok güzel olmuş proje ödevime çok yardımcı oldu sağolun

    YanıtlaSil