Bir Kütüphane Bin Hapishane Kapatır Sözü İle İlgili Kompozisyon Yazınız .


Bir Kütüphane Bin Hapishane Kapatır Sözü İle İlgili Kompozisyon Yazınız .

Kitap yazmak insanın duygu ve düşüncelerini rahat bir şekilde  ifade etmesini sağlar .  Kitap okumak ise insanın duygularına hitap eder , insana hayal kurdurur , insanın hafızasını geliştirir . Kişi kolay kolay unutkan biri olmaz kitap okuyunca . Kitap okuyan insan kendini geliştirir . Doğru ve yanlışın neler olduğunu bilir . Okuyup aydınlanan insan  suç işlemez .

Çünkü cahilce davranışlar içine girmez . Suç işlemediği için de hapishaneye  gerek kalmaz . Bir toplumda ne kadar çok kütüphane varsa, o toplumun insanları aydınlanmak için ne kadar çok okuyorsa o toplumda o kadar az hapishane olur , o kadar fazla kütüphane olur . Bundan dolayı ülkemizde de suç oranlarının  azlaması için insanlarımızın eğitilmesi gerekir .  Verilen eğitim iyi bir eğitim olmalıdır . Öğretmenler nitelikli olmalı , öğrenciler bilgi ile donatılmalıdır . Bu konuda  ailede üzerine düşeni yapmalı ve çocuğu ile beraber okuma saatleri düzenlenmelidir . Böylece okuyan millet oluruz . Okuyan insan kendini aydınlatır . Aydın kimse , çağdaş kimse olur . Aydın insan da bir karıncanın yuvasını bile bozmaz .

Böyle olunca toplumda  hapishaneye ihtiyaç  kalmaz. Bunun için kütüphaneler çoğaltılmalı, okuyan kişi sayısı artmalı ve ülkemizin değerli evlatları bilinçli insanlar haline getirilmelidir .

0 yorum:

Yorum Gönderme

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...