15 Temmuz’da Milletimiz Nasıl Bir Tehlike Atmıştır ?


15 Temmuz’da Milletimiz Nasıl Bir Tehlike Atmıştır ?

15 Temmuz’da milletimiz büyük bir darbe girişimi tehlikesi atmıştır .  Darbe girişimi akşamında  Gazi Meclisimiz bombalanmış , milletin silahı ile milletin üstüne kurşun sıkılmıştır . Bu gecede ülkemizin asil insanları canını hiçe sayarak sokaklara dökülmüş ve bu darbe gecesine dur demiştir . Böylece  ülkemiz büyük bir tehlike atlatmıştır .  Bu darbe girişimi gecesinde tankların altına yatan yiğitlerimiz olmuştur , kadınlarımız olmuştur .

Demokrasinin korunması için, cumhuriyetin, halkın egemenliğinin korunması için millet birlik, beraberlik ve dayanışma içinde hareket etmiştir . Cumhurbaşkanı , başbakan  darbecilerin hain tuzağına düşmekten kurtuldu . Çünkü Türk Milleti  buna asla izin vermezdi .  O gecede ne yazık ki darbecilerin hain  girişiminde çok sayıda polisimiz hakkın rahmetine kavuştu , insanlarımız hakkın rahmetine kavuştu . Eğer ülkemiz bu darbe girişimine  yenik düşseydi şu anda çok farklı bir durumda olabilirdik . Ülkemiz başka bir ülkenin  denetimine girebilirdi , terör örgütleri ülkemizde daha rahat hareket edebilirdi ve daha fazla sayıda insanımız yaşamını kaybedebilirdi . Çok şükür ki sabaha karşı darbe  girişimi tamamen sona erdi ve Türkiye Cumhuriyeti büyük bir tehlike attı .

Hayatını kaybeden insanlarımıza Allah’tan rahmet , kalanlarına , sevdiklerine baş sağlığı diliyorum . Onların emaneti bizim kardeşimiz, bacımız, anamız, babamızdır .

0 yorum:

Yorum Gönderme

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...