Bir Ülke Niçin Kendi İmkanlarıyla Ayakta Durmalıdır ? Konusu İle İlgili Kompozisyon Yazınız.


Bir Ülke Niçin Kendi İmkanlarıyla Ayakta Durmalıdır ?  Konusu  İle İlgili Kompozisyon Yazınız.

Ülkelerin  varlığını uzun süre devam ettirebilmeleri, başka ülkelere muhtaç olmamaları , başka ülkelerin manda ve himayesine girmemeleri için, özgürce, insan hakları  ve adalet doğrultusunda yaşamak için  kendi  imkanları ile ayakta durması gerekir . Ülkelerin her alanda gelişmesi gerekir : Eğitim, sosyal, siyasal, kültürel, idari, ekonomik vb.

Ülkemiz olan Türkiye Cumhuriyeti'nin de kendi imkanları ile ayakta  kalması için  bizlere büyük görevler düşer . Ülke olarak eğitim ve öğretime çok önem vermeliyiz .  Yaparak, yaşayarak, örnek olarak, iyi ahlaklı olarak, çok çalışarak  ülkemizi geliştirmeliyiz ve çağdaş uygarlıklar seviyesine ulaşmalıyız . Ülkemizi her alanda geliştirmek için var gücümüzle çalışmalıyız .  Bazen ülke olarak zor zamanlar yaşayabiliriz . İşte bu zor zamanlarda birlik , beraberlik ve dayanışma içinde hareket etmeliyiz . Ülkemizi geliştirmek için, sömürücü ülkelerin yemi olmamak için , dilimizi , dinimizi özgürce yaşayabilmek için, özgürce nefes alabilmek , özgürce konuşabilmek için   her alanda gelişmeliyiz .

Gelecek nesillere iyi bir ülke bırakabilmek için , çocuklarımızın ana vatanında  bir kuş gibi yaşayabilmeleri için kendi imkanlarımızı daha da iyileştirmeliyiz ve kimseye muhtaç olmayacak şekilde kendimizi her duruma hazırlamalıyız.

0 yorum:

Yorum Gönderme

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...