Bütün Mutluluklar Çalışmaya Ve Cesarete Bağlıdır Özdeyişini Açıklayan Bir Kompozisyon Yazınız .


Bütün Mutluluklar Çalışmaya Ve Cesarete Bağlıdır Özdeyişini Açıklayan Bir Kompozisyon Yazınız .

Dünyada çalışıp  yorulduktan sonra dinlenmenin keyfini çıkarmak kadar güzel bir şey yoktur . Çalışan insan  her zaman bir iş ile meşgul olduğu için , kendisini mutlu hisseder . Çünkü çalışmak , bir iş için alın teri dökmek kişiyi başlı başına mutlu eder . Çalışmayan insan,  bir iş için emek vermeyen insan ise mutlu olamaz . Çünkü  insanı mutlu eden şey hayallerini çalışarak gerçekleştirmek ve kendisini ve ailesini mutlu edebilmektir . Mutlu olan insan da  geleceğini daha iyi görür ve geleceğine daha iyi yön verir. 

Çalışan , üreten , nitelik sahibi insanlar  mutsuz olmaya zaman ayırmaz . Çünkü mutsuzluğu düşünecek zamanı yoktur . Böyle kimseler sadece amacına odaklanmıştır ve bu amacı gerçekleştirmek için belli bir plan ve program dahilinde hareket etmek zorundadır . Çalışmak o kimse ya da kimseler için  güzel bir alışkanlık haline gelmiştir . Çalışıp bir de karşılığını alınca  işte o zaman daha mutlu olunur ve hayata dört elle sıkı sıkı sarılır insan . Çalışmak, başaracağına inanmanın yanında bir de cesaretli olmak yani risk almak gerekir . Risk aldığımız zaman da büyük başarılar elde edebiliriz . Bazen  aldığımız risklerin sonucunda başarısız olsak bile en azından hatalarımızdan ders çıkarmasını biliriz ve umudumuzu kaybetmeden yolumuza devam ederiz . 

Hayatta daha mutlu olmak için , her zaman çok çalışmalıyız ve yeri geldiği zaman da risk almasını bilmeliyiz ve kendimize güvenmeliyiz . Hz. Ömer  çalışmanın önemi ile ilgili şunu demiştir: '' Çalışmak en büyük sermayedir.'' Çalışmak ile ilgili diğer bir güzel söz de şudur:
* '' Çalışmak en soylu iştir.'' Thomas Carlyle.

1 yorum:

  1. Kompozisyon için teşekkürler yarın hoca bu konu ile ilgili sınav yapıcaktı 40 puan kurtuldu çok teşekkürler.

    YanıtlaSil

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...