Bütün Mutluluklar Çalışmaya Ve Cesarete Bağlıdır Özdeyişini Açıklayan Bir Kompozisyon Yazınız .


Bütün Mutluluklar Çalışmaya Ve Cesarete Bağlıdır Özdeyişini Açıklayan Bir Kompozisyon Yazınız .

Dünyada çalışıp  yorulduktan sonra dinlenmenin keyfini çıkarmak kadar güzel bir şey yoktur . Çalışan insan  her zaman bir iş ile meşgul olduğu için , kendisini mutlu hisseder . Çünkü çalışmak , bir iş için alın teri dökmek kişiyi başlı başına mutlu eder . Çalışmayan insan,  bir iş için emek vermeyen insan ise mutlu olamaz . Çünkü  insanı mutlu eden şey hayallerini çalışarak gerçekleştirmek ve kendisini ve ailesini mutlu edebilmektir .

Çalışan , üreten , nitelik sahibi insanlar  mutsuz olmaya zaman ayırmaz . Çünkü mutsuzluğu düşünecek zamanı yoktur . Böyle kimseler sadece amacına odaklanmıştır ve bu amacı gerçekleştirmek için belli bir plan ve program dahilinde hareket etmek zorundadır . Çalışmak o kimse ya da kimseler için  güzel bir alışkanlık haline gelmiştir . Çalışıp bir de karşılığını alınca  işte o zaman daha mutlu olunur ve hayata dört elle sıkı sıkı sarılır insan . Çalışmak, başaracağına inanmanın yanında bir de cesaretli olmak yani risk almak gerekir . Risk aldığımız zaman da büyük başarılar elde edebiliriz . Bazen  aldığımız risklerin sonucunda başarısız olsak bile en azından hatalarımızdan ders çıkarmasını biliriz ve umudumuzu kaybetmeden yolumuza devam ederiz . 

Hayatta daha mutlu olmak için , her zaman çok çalışmalıyız ve yeri geldiği zaman da risk almasını bilmeliyiz ve kendimize güvenmeliyiz .

0 yorum:

Yorum Gönderme

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...