Sevgi İle İlgili Kompozisyon

Sevgi İle İlgili Kompozisyon

Sevmek , sevilmek , ilgi göstermek , ilgi duymak , ait olmak  insanoğlunun yaşayabileceği en güzel duygulardan biridir . Sevmek doğal bir ihtiyaçtır . Her canlı sevilmek ve ait olmak ister . Sokaktaki canlılara bile baktığımızda bir kedinin başını okşadığımızda hemen bize yaslanır ve sevildiği izlenimini bize yansıtır .  Dünyadaki tüm canlılarda böyledir işte . 

Aslında doğadaki her şeye karşı sevgi duymalıyız . Mesela yol kenarında çıkmış bir dikene ,  oturduğumuz banktaki  söğüt ağacının yapraklarına , yolda giderken düşen küçük bir çocuğa , yaşlılara ,  bebeklere herkese sevgi ile yaklaşmalıyız . Sevgi duymak , sevgi ile yaklaşmak insan ilişkilerine daha bir değer kazandırır .   Dünyada sevgiyi yaymak için , insanlar arasındaki olumsuz ilişkileri düzeltmek için daha çok  her şeye sevgi ile yaklaşmalıyız . İçimizdeki güzel duyguları sevmek ile ön plana çıkarmalıyız .


 İstediğiniz her türlü mala , mülke sahip olabilirsiniz . Ama içinizde insanlara karşı ve diğer canlılara karşı bir sevme eylemi yoksa bu zenginliğinizin de hiç bir anlamı olmaz . Çünkü sevmeden yaşayıp gitmek  dünyada hiç yaşamamak gibi bir şeydir . Sevgi para ile satın alınan bir duygu değil , içten gelen sıcak olan , samimi bir duygudur . Bundan dolayı bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçe yaşamak için dünyaya sevgiyi ve barışı yayalım .

5 yorum:

  1. Çok güzel bir kompozisyon olmuş ellerinize ve emeğinize sağlık

    YanıtlayınSil
  2. Öğretmen anlamasın diye yarı bunu yarı başka kompozisyon yazdım (bu arada emeği geçen herkesin ellerine sağlık)

    YanıtlayınSil

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...