Milli Kültür Değerlerimizin Korunması İçin Neler Yapılabilir ?

Milli Kültür Değerlerimizin Korunması İçin Neler Yapılabilir ?

Kültür bir millete has olan maddi ve manevi değerlerin toplamıdır . Bu değerlerimizin içerisinde bayrağımız , vatanımız , gelenek göreneklerimiz , giyim kuşamımız , yöresel oyunlarımız vb. Unsurlar gelmektedir . Milli kültür değerlerimiz bizlerin bir arada yaşamasını sağlayan bize millet olma bilinci kazandıran unsurlardır .

Milli kültür değerlerimizin korunması için hepimize önemli vazifeler düşmektedir . Bayrağımızın korunması için her Tür vatandaşı işini en iyi şekilde yapmalı ve ülkemizi dünyanın sayılı devletleri arasına sokma gayreti içerisinde olmalıdır . Vatanımıza kasteden iç ve dış düşmanlara karşı her zaman uyanık olmalı ve her daim güçlü olmaya çalışmalıyız . Vatan topraklarımız da bizim milli değerlerimizden biridir . Bu topraklar atalarımızdan bize miras kalmıştır ve bu topraklara düşmanların girmemesi için elimizden gelen gayreti göstermeliyiz . Milli kültür değerlerimizin en önemlilerinden biri de dildir . Dil sayesinde diğer tüm kültürel değerlerimizi gelecek kuşaklara aktarabiliriz . Bu sebeple dilimizi yabancı dillerin etkisinden arındırmalı ve güzel Türkçe'mizi en doğru biçimde kullanmaya çalışmalıyız .


Milli kültür değerlerimiz bizi biz yapan değerlerdir . Bu değerlerimizi mutlaka gelecek kuşaklara aktarmalıyız . Bunu sağlamak için de belgeseller , filmler , diziler , konferanslar , söyleşiler vb. Etkinliklerle tüm milletimize benimsetmek gerekir . 

8 yorum:

 1. ÇOK YARDIMCI OLDUNUZ TEŞEKKÜR EDERİM ELİNİZE SAĞLIK :) <3

  YanıtlaSil
 2. Teşekkürler çok ama çok yardımcı oldu ������

  YanıtlaSil
 3. Teşekkürler çok yardımcı oldu.

  YanıtlaSil
 4. ALLAH ne muradın varsa versin ne dieyim seviyorum seni site yapımcısı abim/ablam

  YanıtlaSil
 5. teşekkürler kardeş :) :) :)

  YanıtlaSil
 6. Çok teşekkür ederim sınavda çok yardımcı olacak

  YanıtlaSil

Deneme