Milli Kültür Değerlerimizin Korunması İçin Neler Yapılabilir ?

Milli Kültür Değerlerimizin Korunması İçin Neler Yapılabilir ?

Kültür bir millete has olan maddi ve manevi değerlerin toplamıdır . Bu değerlerimizin içerisinde bayrağımız , vatanımız , gelenek göreneklerimiz , giyim kuşamımız , yöresel oyunlarımız vb. Unsurlar gelmektedir . Milli kültür değerlerimiz bizlerin bir arada yaşamasını sağlayan bize millet olma bilinci kazandıran unsurlardır .

Milli kültür değerlerimizin korunması için hepimize önemli vazifeler düşmektedir . Bayrağımızın korunması için her Tür vatandaşı işini en iyi şekilde yapmalı ve ülkemizi dünyanın sayılı devletleri arasına sokma gayreti içerisinde olmalıdır . Vatanımıza kasteden iç ve dış düşmanlara karşı her zaman uyanık olmalı ve her daim güçlü olmaya çalışmalıyız . Vatan topraklarımız da bizim milli değerlerimizden biridir . Bu topraklar atalarımızdan bize miras kalmıştır ve bu topraklara düşmanların girmemesi için elimizden gelen gayreti göstermeliyiz . Milli kültür değerlerimizin en önemlilerinden biri de dildir . Dil sayesinde diğer tüm kültürel değerlerimizi gelecek kuşaklara aktarabiliriz . Bu sebeple dilimizi yabancı dillerin etkisinden arındırmalı ve güzel Türkçe'mizi en doğru biçimde kullanmaya çalışmalıyız .


Milli kültür değerlerimiz bizi biz yapan değerlerdir . Bu değerlerimizi mutlaka gelecek kuşaklara aktarmalıyız . Bunu sağlamak için de belgeseller , filmler , diziler , konferanslar , söyleşiler vb. Etkinliklerle tüm milletimize benimsetmek gerekir . 

9 yorum:

 1. Çok sağolun çok işime yaradi

  YanıtlaSil
 2. ÇOK YARDIMCI OLDUNUZ TEŞEKKÜR EDERİM ELİNİZE SAĞLIK :) <3

  YanıtlaSil
 3. Teşekkürler çok ama çok yardımcı oldu ������

  YanıtlaSil
 4. Teşekkürler çok yardımcı oldu.

  YanıtlaSil
 5. ALLAH ne muradın varsa versin ne dieyim seviyorum seni site yapımcısı abim/ablam

  YanıtlaSil
 6. teşekkürler kardeş :) :) :)

  YanıtlaSil
 7. Çok teşekkür ederim sınavda çok yardımcı olacak

  YanıtlaSil

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...