Azim ve Sabır İle İlgili Deneme - Kompozisyon Örnekleri

Popüler Yayınlar

Azim ve Sabır İle İlgili Deneme

    0

Azim Ve Sabır İle İlgili Deneme

İnsanın bir başarıya ulaşması için, olumlu sonuçlar elde etmesi için önce azimli olması sonra çok çalışarak sabırlı olması gerekir . Çünkü azim ve sabrın olduğu yerde başarı kendiliğinden doğacaktır . İnsanda önce başaracağına olan inanç olmalı ve amacını gerçekleştirebilmek için de azimli , hırslı olması gerekir .

İstediğimiz hedeflere hemen ulaşamayız . Bunun için belli bir zaman geçmesi gerekir . Yani çok azimli olabilirsin fakat sonucunu bir iki günde alamayabilirsin . Süreç de önemlidir . Örneğin; bir meyve ağacı yetiştirmek istiyorsun  . Güzel meyveler yetiştirmek için azimle çalışıyorsun . Hemen meyvenin olmasını bekleyemezsin . Mevsimi gelince o meyve kendiliğinden olgunlaşacaktır ve sen de istediğin amaca ulaşmış olacaksın .


Bundan dolayı hayatta da böyle olmalısın . İyi bir meslek sahibi ve iyi bir gelir elde etmek istiyorsan önce azimle çalışacaksın sonra bekleyip başarının tadını alacaksın . Ancak bu şekilde hayattaki hedeflerini gerçekleştirmiş olursun ve mutlu olursun .

Hiç yorum yok:
Write yorum

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

© 2014 Kompozisyon Örnekleri. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.