İletişim Formu

İnsanlarla Dalga Geçmek Ve Onlara Lakap Takmanın Yanlışlığı

İnsanlarla  Dalga Geçmek   Ve Onlara Lakap Takmanın Yanlışlığı

İnsanlarla   dalga  geçmek ve onları küçümseyici sözler söylemek   o kişiyi rencide  eder ve kendini kötü hissetmesine neden olur . Çevremizde kimi kendini bilmez insanlar vardır . Bu  kimseler  kişinin yoksulluğu ile ,  hal ve hareketleri ile , konuşması ile dalga geçen haddini aşan bazı  insanlardır .

Dinimiz de insanlarla  dalga  geçmeyi  yasaklamış ve dalga geçenlerin büyük günaha gireceğini belirtmiştir . Bazı insanlar da vardır ki bu insanlarla biraz samimi olunca seni  önemsemezler ve bir kusurunu  bulup seninle dalga geçerler .  Aslında böyle kişiler ile de araya mesafe koymak gerekir . İnsanlara lakap takanlar toplum tarafından ayıplanır ve hoş görülmez . Örneğin; insanın fiziki kusuru ile alay edip o kişiye kel demek  ,  hafifi ayağı aksayan kişiye topal demek  ya da  yüzünde sivilcesi çok olan ergenlik çağındaki bir gençle dalga  geçmek  ,  veyahut  kambur olan biri ile dalga geçmek ve o kişileri hor görmek o insanların kendilerini kötü hissetmelerine neden olabilir ve büyük günaha girersiniz .

Bundan dolayı asla insanların hiçbir özelliği ile dalga geçilmemeli  ve  insanları  kıracak davranışlardan kaçınılmalıdır . Dalga geçtiğiniz kişinin yerine kendinizi de  koyarak  empati kurmalısınız . Çünkü hiç biriniz mükemmel olamazsınız . Hepimizin hayatta hataları ya da eksiklikleri olabilir ama önemli olan insan olabilmek ve ahlaklı insan olarak hiçbir insanla dalga geçmemek ve onlara lakap takmamaktır . Unutmayın dalga geçtiğiniz şey bir gün sizinde başınıza gelebilir bunun için asil insan olmayı tercih edin.Yorum Gönder

Yorumlarınızı yorumlama biçimini 'Anonim' seçerek isim, mail, adresi vb. yazmak ile uğraşmadan kolayca yayınlayabilirsiniz. Küçük bir teşekkürün bile bizim için çok önemli ve değerli olduğunu unutmayın.