Dinlenmemek Üzere Yola Çıkanlar Asla Yorulmazlar Sözü İle İlgili Kompozisyon - Kompozisyon Örnekleri

Popüler Yayınlar

Dinlenmemek Üzere Yola Çıkanlar Asla Yorulmazlar Sözü İle İlgili Kompozisyon

    0

Dinlenmemek  Üzere  Yola Çıkanlar Asla Yorulmazlar Kompozisyon

Mustafa Kemal Atatürk  ulusların  gelişebilmesi için hiç yorulmadan çalışması gerektiğini belirtmiştir bu söz ile .   Amacı insanlığa faydalı işler yapmak olan kişi yaptığı işlerden hiç yorulmaz ve hep daha fazla ilerlemek için çalışmaya hiç durmadan devam eder .

Bilim ve ilimi merak eden  ve bu yolda ilerlemek isteyen milletler de her türlü  kalkınmaya ve gelişmeye açık olurlar .  Öğrenme isteği kişiyi harekete geçirir ve merak duygusunu ön plana çıkarır . Başarıyı bir kere tatmış olan kimse hep başarmak için yeni işler yapma peşinde koşar ve öğrenme isteğinden bir türlü vazgeçemez .  Çalışan ve üreten insan aklındaki sorulara cevap bulmak için sürekli  araştırır ve öğrenir .  Merak duygusundan dolayı geceleri gözüne uyku girmez , devamlı üretmek  ister,  çünkü alışmıştır ve tatmıştır bir kere bilimle uğraşmanın güzelliğini . Ben dinlenmek için çalışıyorum diyen kimseler sadece bir yere kadar başarı sağlar ve daha ilerisini göremezler .


Bundan dolayı her zaman dinlenmemek üzere yola çıkarak ilim ve fen yolunda ilerlemeli ve vatanımıza ve milletimize aydın insanlar olarak yeni buluşlar ve icatlar yapmalıyız . Çalışmayı fiziksel ihtiyacımız gibi görmeli ve hayatımızın bir parçası haline getirmeliyiz .  Hiç durmadan , yorulmak nedir bilmeden , bilme ve öğrenme isteğinden vazgeçmeyenler milletine zaferi yaşatan kimselerdir , tıpkı  Ulu  Önder  Gazi  Mustafa Kemal  gibi .

Hiç yorum yok:
Write yorum

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

© 2014 Kompozisyon Örnekleri. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.