Öğretmen Konulu Kompozisyon

Öğretmen Konulu Kompozisyon

Öğretmen , bildiklerini öğrencilerine aktaran ,  yeterli alan bilgisine sahip olan , mesleğinin gerekliliklerini yerine getiren kişidir . Öğretmen öğrenciye sadece bilgiyi aktaran değil , öğrenmeyi öğrenciye öğretendir .  Sadece öğrencilerine resmiyette olan konuları vermez . Öğrencilere  farklı şeyler de öğretir . İyi insan olma ,  yardımsever olma , hayattan zevk alma gibi .

Öğretmenler geleceğin neferidir . Geleceğimizin aydınlarıdır ve toplumu  aydınlatırlar . Öğretmen yeri geldiğinde ana baba , yeri geldiğinde abla , abi ,  yeri geldiğinde kardeş , dosttur . Dertlerimiz olduğunda bizi hiç sıkılmadan dinleyen , bizi olduğumuz gibi kabul eden ve yargılamayan kutsal değerlerdir . Öğretmen öğrencisine her şeyden önce erdemli bir insan olmayı ve  insanlığa faydalı işler yapmayı öğretmelidir . Yeri geldiğinde kızar öğrencilerine , kızar ki kendine çeki düzen versin . Çünkü öğrencisinin iyiliğini ister , yeri geldiğinde sever , bağrına basar öğretmen . Mustafa Kemal Atatürk öğretmenlere çok önem vermiş ve şunu söylemiştir :  '' Dünyanın her tarafında  öğretmenler , insanlar topluluğunun en fedakar ve en muhteşem unsurlarıdır '' . Öğretmenlik kolay bir iş değildir . Yeri geldiğinde bütün zorluklarla da baş edebilmesini bilen kişidir öğretmen . Örneğin bir öğrencisi okula aç geldiğinde onun aç olduğunu bilir ve elinden gelen desteği ondan esirgemez ve ona yardım eder . Ya da okulun sobası yanmadığında hiç üşenmeyerek , kendini geri çekmeden sobayı yakan ve öğrencilerinin hem bedenini , hem de ruhunu ısıtan değerdir öğretmen .


Bundan dolayı öğretmenlerimizin değerini bilmeli ve bize gösterdikleri doğru yolda ilerlemek için çalışmalıyız . Öğretmenliğin  ayrıcalıklı bir meslek olduğunu bilmeliyiz . Bir toplumu kalkındıracak olan ve geleceğe eğitimli nesiller ve ahlaklı nesiller yetiştirecek olan kişidir öğretmen . Öğretmenlerinizin değerini bilin ve onun bilgilerinden faydalanın . Öğretmenlerinize hak ettiği değeri göstermeniz dileği ile .

14 yorum:

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...