Sevginin İnsan Hayatındaki Önemi İle İlgili Kompozisyon

Sevginin İnsan Hayatındaki  Önemi

Sevgi insanlar arasındaki soğukluğu gideren,  ortama sıcaklık ve mutluluk veren bir duygudur . İnsan fiziksel ihtiyaçlarını ve  güvenlik ihtiyacını karşıladıktan sonra en çok ihtiyaç duyduğu şey sevme ve sevilme duygusudur . Sosyal bir hayatın içinde olduğumuz için sevilmek ve sevgimizi göstermek isteriz .

Sevgi yalnızca insana değil her şeye olmalıdır . Allah'ın yarattığı bütün canlılar sevilmeli ve saygı duyulmalıdır . Bunların içinde en önemlisi de insan sevgisidir .  Sadece yakınlarınız değil herkesi sevmeli ve hoş görmeliyiz . Çünkü sevgi evrensel bir özellik gösteren duygudur . İnsanlar birbirine sevgi ile yaklaştığı zaman orada şiddet olayları , savaşlar , kavga ve gürültüler olmaz .  Sevgi dünyadaki en özel ve en güzel duygudur .  Küçücük bir bebek bile doğduğunda anne kokusunu , sesini ve kucağını ister . Aslında sevilme ve sevme ihtiyacı doğuştan başlar . Sevgi insanları birbirine yaklaştırır ve insanlara güzel duygular yaşatır .


Bundan dolayı sevgiyi hayatımızın her köşesine yaymalı  ve tüm insanlığı sevmeliyiz . İnsanlar arasına düşmanlık tohumları değil gelin el ele olup hep birlikte sevgi tohumları ekelim ki yaşadığımız yer ve dünyamız cennet olsun .
UYARI: SİTEDE YAYINLANAN YAZILARIN BAŞKA SİTELERDE KULLANILMASI SUÇTUR. FİKİR VE SANAT ESERLERİNİ KORUMA KANUNU GEREĞİNCE YAZILARI KOPYALADIĞI TESPİT EDİLEN KİŞİLERLE İLGİLİ YASAL YOLLARA BAŞVURULACAKTIR!.. YAZILAR SİTEYE AKTİF LİNK VERİLEREK KOPYALANABİLİR.

Share :

Facebook Twitter Google+
0 Komentar untuk "Sevginin İnsan Hayatındaki Önemi İle İlgili Kompozisyon"

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

Back To Top