Arkadaşlık İle İlgili Bir Konuşma Hazırlayınız .


Arkadaşlık İle İlgili Bir Konuşma Hazırlayınız .

Hayatta ihtiyaç duyduğumuz en önemli şey iyi bir arkadaşa sahip olmaktır . Çünkü iyi bir arkadaşa sahip olmak insana güç verir , onu mutlu eder . Çünkü arkadaş demek sosyal olmak demek , yaşamın tadını onunla doyasıya çıkarmak demektir . Arkadaşlık  iki ya da daha fazla kişinin birbirleri ile samimi bir  şekilde iletişim halinde bulunmasıdır . Arkadaşlar birbirlerinin her zaman yanında olan kimselerdir .  Bir derdimiz olduğunda , başımıza kötü bir iş geldiğinde gideceğimiz, sığınacağımız limandır onlar .


Bunun için iyi arkadaşlar edinmeliyiz , çıkar üzerine ilişkiler kurmamalıyız . Arkadaşlarımızı koşulsuz sevmeliyiz . Bazen  görüyoruz ki kimi dost sandığımız insanlar aslında sadece bizimle işi bitene kadar arkadaşlık kuruyormuş . Çünkü amacı çıkar için arkadaşlık kurmakmış . İşte böyle kimselerle arkadaşlık kurmamalıyız . Arkadaş olarak seçeceğimiz kişilerin huyunu, suyunu iyi bilmeliyiz . Hemen , herkesle  samimi olmamalıyız , karşı tarafa hemen güvenmemeliyiz . Belli bir zaman geçirmeliyiz arkadaş denilen kişi ile .  Çünkü dostluklar, arkadaşlıklar hemen kurulmaz .  Sabır ve zaman gereklidir . Sevdiğimiz, güvendiğimiz arkadaşlarımıza da sahip çıkmalıyız . Onların bizi sevdiği gibi biz de onları sevmeliyiz. İlişkilerimizde asla yalan olmamalı , iftira olmamalı kıskançlık olmamalıdır . Birbirimize karşı her zaman dürüst olmalıyız .


Arkadaşımızın bize söylediği özel bir konuyu hemen başkalarına yetiştirmemeliyiz . Karakter sahibi bir arkadaş, kaliteli bir insan olmalıyız .  Arkadaşlarımıza karşı net bir duruş sergilemeliyiz . Yüzlerine gülüp arkalarından dedikodularını yapmamalıyız .  Onları çok ama çok sevmeliyiz ve onlara hak ettikleri değeri vermeliyiz .

0 Comments:

Yorum Gönder

Deneme