Anadolu İnsanını Anlatan Bir Konuşma Hazırlayınız.


Anadolu İnsanını Anlatan Bir Konuşma Hazırlayınız.

Anadolu insanı yani yurdum insanı , insani değerleri en iyi şekilde taşıyan ve başka milletlere örnek  olan  insandır . Çünkü Anadolu insanı merttir , yardımseverdir ,  merhametlidir , vicdan sahibidir . Anadolu insanı kültürüne sahip çıkan , kültürünü , gelenek ve göreneklerini yaşatan ve nereden geldiğini unutmayandır . Çünkü Anadolu insanı  milli benliğini kaybetmeyen ve kaybettirmeyen bir insandır .  Vatanı, milletini çok seven, vatan uğrunda şehit olan, gazi olan  kahramanlardır. Anadolu insanı içinde şefkat ve merhamet olan insandır.

Empati kurma becerisine sahip insandır . Yetimin, öksüzün, mazlumun hakkını koruyan, zalime karşı dik duran  yiğit insanlardır . Misafirperver insanlardır , hoşgörülü insanlardır .  Söz konusu vatan olduğunda , birlik ve beraberliği kendine amaç etmiş insanlardır . Anadolu insanı kültürel değerlerine sahip çıkan , kültürünü koruyan insandır . Anadolu insanı ekmeğini taştan çıkaran insandır .  Namusu ile, şerefi ile çalışıp ekmeğini kazanan insandır . Başkalarının üzerinden geçinmeyen insandır . Bilim ve teknolojide ülkesini ileriye götürmek için , durmadan çalışan ve yorulmadan yoluna devam eden insandır . Çünkü Anadolu insanı emektir, alın teridir. İnsanımız büyüğüne saygılı davranan, küçüğüne sevgi ile yaklaşan  insandır. Ülkesi zora düştüğü zaman , iç ve dış terör örgütlerine karşı devletinin yanında duran, devletine her türlü desteği veren mert insandır .

Anadolu insanı özgürlüğüne düşkün bir insandır . Başka ülkelerin manda ve himayesi altına girmek istemeyen insandır . Başka ülkelerin esiri olmaktansa ölmeyi tercih eden gururlu insandır . Anadolu insanı demokrasiye, Cumhuriyet’e sahip çıkan, geçmişini unutmayan vefalı insandır .  Anadolu insanı içinde karşılıksız sevgi olan, menfaati olmayan , insan gibi bir insandır.

0 yorum:

Yorum Gönderme

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...