‘’Ne Ekersen Onu Biçersin.’’ Atasözü İle İlgili Kompozisyon Yazınız .


‘’Ne Ekersen Onu Biçersin.’’  Atasözü İle İlgili Kompozisyon Yazınız .

 Hayat çok çabuk geçen bir zaman diliminden ibarettir .   Onun için  bu kısacık hayatın kıymetini bilmeliyiz . Hayatta her zaman  iyi olmalıyız , iyi davranışlar içinde bulunmalıyız . İnsan  iyi olursa , başkalarına iyi davranır ve kimsenin ahını almazsa bu o insan için hayırlı olur . Çünkü iyilik eden iyilik bulur .

Kötü olan ,  can yakan , ah alan , yetim ve öksüz hakkı yiyen , zalim olan insanlar ise yaptığı kötülüğün cezasını er geç öderler . Çünkü hiç kimse yaşattığını yaşamadan bu dünyadan ayrılmayacaktır  der  Sevgili Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa .  İşte tüm bunlardan dolayı her zaman iyi ahlaklı olmalıyız , iyilik etmeliyiz , yardımsever olmalıyız , vicdan sahibi , karakter sahibi bir insan olmalıyız .  Yaptığımız iyilikler bize  bazen geç de olsa dönecektir .  Çünkü Allah katında da yapılan hiçbir iyilik mükafatsız kalmayacaktır .

Bunun için  de iyilik eden , kendine eder , kötülük eden kendine eder . Yani ne edersen kendine, edersin  kendi kendine sözü ile yakın anlamlı bir atasözüdür bu söz . Üzülmemek için, pişman olmamak için, gece yatağa rahat yatmak için hep iyiliklerden,  kardeşlikten, barıştan, helal paradan yana olmalıyız .

0 yorum:

Yorum Gönderme

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...