Keskin Sirke Küpüne Zarar Konulu Kompozisyon

Keskin Sirke Küpüne Zarar Konulu Kompozisyon

Kişi hayatında bazı istenmeyen olay yaşayabilir . Bu olaylar karşısında sinirlerine hakim olamayarak  bağırır , çağırır , kendisine ve çevresine zarar verecek  şeyler yapabilir .  Ama bu zararı kişi daha çok kendine verir ve psikolojisi de olumsuz etkilenir .   İş  işten geçtiğinde pişman olsa da olan olmuştur artık .

İnsan öfkesine hakim olmayı bilmelidir .  Öfkelendiği zaman o ortamdan hızla uzaklaşmalı ve başka bir yere gitmelidir .  Ya da sessiz kalarak sakin kafa ile  düşünmeyi tercih etmelidir .  Böyle yaptığında kendisine zarar vermez .  Ama insan olduğumuz için her zaman güler yüzlü ve sakin olamıyoruz . Haksızlığa uğradığımızda ya da canımız yandığında hiddetlenip öç almak istiyoruz ve o hiddetle olmadık işler açıyoruz başımıza . Örneğin yoldan araba ile giderken arkadaki araba size düdük çalarak kırmızı ışıkta geçmenizi istiyor siz de yasak olduğu için geçmek istemiyorsunuz , bunun sonunda arabada çıkıp yumruk yumruğa kavgaya giriyorsunuz ve eliniz yüzünüz kan içinde kalıyor . Onun yerine  o kişiye cevap vermeyip  daha sonra da yolunuza devam edersiniz başınıza bela getirmemiş olursunuz . Ne demiş Mevlana; ''Öfke ve şiddette  ölü gibi ol '' diyerek insanın sağduyulu olması gerektiğini söylemiştir .


Bundan  dolayı yaşadığımız olaylar karşısında sakin olmaya çalışmalıyız ve şiddet ortamı oluşturmamalıyız . Çünkü öfke ile kalkan zararla oturur . Nedensiz şeyler için öfkelenmeyin . Öfkenizi kontrol etmeyi bilin . İşte o zaman  akıllı ve sağduyulu bir insan olursun ki canın yanmamış olur .
UYARI: SİTEDE YAYINLANAN YAZILARIN BAŞKA SİTELERDE KULLANILMASI SUÇTUR. FİKİR VE SANAT ESERLERİNİ KORUMA KANUNU GEREĞİNCE YAZILARI KOPYALADIĞI TESPİT EDİLEN KİŞİLERLE İLGİLİ YASAL YOLLARA BAŞVURULACAKTIR!.. YAZILAR SİTEYE AKTİF LİNK VERİLEREK KOPYALANABİLİR.

Share :

Facebook Twitter Google+
0 Komentar untuk "Keskin Sirke Küpüne Zarar Konulu Kompozisyon"

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

Back To Top