Güneşi Örnek Al Kendine, Batma Korkmaktan , Yılma Doğmaktan Sözü İle İlgili Kompozisyon

Güneşi Örnek Al Kendine, Batma Korkmaktan , Yılma Doğmaktan Sözü İle İlgili  Kompozisyon

Hayatta bazen  zaferler bazen de yenilgiler olabilir .  Önemli olan bu zaferlerin bizi şımartmaması , yenilgilerin ise bizi yıldırmamasıdır . Nasıl ki güneş her gün  batıp , yeniden dünyayı aydınlatıyorsa insan da bu şekilde güneş gibi olmalıdır . Yenilgiye uğradığında , başaramadığında tekrar ayağa kalkmalı ve  yoluna devam etmelidir .

Güneş bugün batıyorum yarın doğmayacağım demiyorsa insanda zor durumlara düştüm daha ayağa kalkamıyorum dememelidir .  İnsan olarak beşer şaşarız . Hayatta hatalarımız olabilir , doğrularımız olabilir , yanılgılarımız , ön yargılarımız olabilir .  İnsan her zaman güneş gibi olmalıdır . Batmayı , aşağıya düşmeyi biliyorsa yine kendi gücü ve sabrı ile yukarıya çıkmasını da bilmelidir . Örneğin ; trilyonluk bir fabrika sahibi iflas edebilir ve bütün mallarını kaybedebilir , batmıştır artık . Ama tekrar  kazanmak istiyorsa kendini kötü alışkanlıklara vermeden , farklı yollara düşmeden eskisi gibi sıfırdan başlamalı ve sabırla ilerlemelidir . Tekrar doğmasını bilmeli ve ondan sonrada daha dikkatli olmalıdır . Hayatta başımıza nerede , ne zaman , ne şekilde bir şey geleceği belli olmaz . Kazanadabiliriz , kaybededebiliriz. Yeniden eğilmeden dik durmasını bilmeliyiz .


Dik durabilmek için de karşımıza dikenli yollar çıkabilir . Önemli olan hiç eğilip bükülmeden , kendine zarar vermeden yeniden dirilmek ve umudunu kaybetmeden sabırla çalışarak başarıya tekrar ulaşmak ve başarı azmini tatmaktır . Önemli olan öğrenilmişlik çaresizliği içine düşmemektir . Hayatta mücadeleci ruhunuzu kaybetmemeniz dileği ile güneş ile kalın .
UYARI: SİTEDE YAYINLANAN YAZILARIN BAŞKA SİTELERDE KULLANILMASI SUÇTUR. FİKİR VE SANAT ESERLERİNİ KORUMA KANUNU GEREĞİNCE YAZILARI KOPYALADIĞI TESPİT EDİLEN KİŞİLERLE İLGİLİ YASAL YOLLARA BAŞVURULACAKTIR!.. YAZILAR SİTEYE AKTİF LİNK VERİLEREK KOPYALANABİLİR.

Share :

Facebook Twitter Google+
0 Komentar untuk "Güneşi Örnek Al Kendine, Batma Korkmaktan , Yılma Doğmaktan Sözü İle İlgili Kompozisyon"

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

Back To Top