Akıllı İnsanların Uzun Kulakları Kısa Dilleri Vardır Konulu Kompozisyon

Akıllı İnsanların Uzun Kulakları Kısa Dilleri Vardır Sözü İle İlgili Kompozisyon

Zeki insanlar işlerini zamanında yerine getiren , vaktini boşa harcamayan , nitelikli elemanlardır . Bu akıllı kişilerin dili değil akılları çalışır . Yaptıkları ile kendisinden bahsettirirler . Yani her şeyi araştırır , bilir ve duyar ama her duyduğunu her yerde söylemez . Çünkü kaliteli insanlardır . Akıllı insan çokça dinler , arı misali her çiçekten bal almanın gayreti içerisindedir .

Kimi insanların sadece dili çalışır . Bir şey yapmaz , üretmez , başkalarının dedikodusunu yaparak yaşamını devam ettirir . Akıllı insanın ise bir amacı vardır hayatta .  Bu amaç için elinden gelen her çalışmayı yapar ve önüne çıkan bütün engelleri aşmak için gayret gösterir .  Toplum içinde hal ve hareketlerine dikkat eder , konuşmaları kısa ve özdür , çok fazla konuşmayı sevmez .

Toplumda  akıllı ve zeki olarak kalabilmek için kendimize ve yakınlarımıza faydalı işlerde bulunmalı , konuşmaktan çok yaptıklarımız ön plana çıkmalıdır . Yani dilimiz çok çalışmamalı , ellerimiz ve bedenimiz  ve fikirlerimiz çalışmalıdır .
UYARI: SİTEDE YAYINLANAN YAZILARIN BAŞKA SİTELERDE KULLANILMASI SUÇTUR. FİKİR VE SANAT ESERLERİNİ KORUMA KANUNU GEREĞİNCE YAZILARI KOPYALADIĞI TESPİT EDİLEN KİŞİLERLE İLGİLİ YASAL YOLLARA BAŞVURULACAKTIR!.. YAZILAR SİTEYE AKTİF LİNK VERİLEREK KOPYALANABİLİR.

Share :

Facebook Twitter Google+
0 Komentar untuk "Akıllı İnsanların Uzun Kulakları Kısa Dilleri Vardır Konulu Kompozisyon"

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

Back To Top