Bir Yerimiz Varsa Bu Dünyada Her Şey İnsanca Olmalı Sevmek de Yaşamak da Ölmek de Konulu Kompozisyon - Kompozisyon Örnekleri

Popüler Yayınlar

Bir Yerimiz Varsa Bu Dünyada Her Şey İnsanca Olmalı Sevmek de Yaşamak da Ölmek de Konulu Kompozisyon

    0

Bir Yerimiz Varsa Bu Dünyada  Her Şey İnsanca Olmalı Sevmek de Yaşamak da Ölmek de Konulu Kompozisyon

Dünya bütün insanların yaşadığı ortak bir yerdir . Bundan dolayı herkes birbiri ile  iyi anlaşmalı ve birbirlerinin hayat  tarzına saygılı olmalıdır . İnsan bu dünyada kalıcı olmayacaktır . Bundan dolayı savaşlar , şiddet olayları , açgözlülük , tahammülsüzlük olmasın bu dünyada .  İnsana insan olduğu için değer verilsin ve sevilsin .

Dünya belli bir gruba ait değildir . Tüm insanlığın yaşadığı ortak  bir alandır . Onun için dünyamızı birbirimizi severek ve birbirimize saygı göstererek daha yaşanılır bir hale getirmeliyiz . Her sorun insanca  çözülmeli ve her konuya insani bir şekilde yaklaşılmalıdır . İnsanlar arasında dargınlıklar son bulmalı , kavgalar ve huzursuzluklar ortadan kalkmalı , insanlar birlik ve beraberlik içinde yaşamayı bilmeli ve birbirlerine hoşgörülü olmalıdır .  Dünyamızın daha yaşanılır ve daha güzel bir dünya olması için içimizdeki kardeşlik duygusunu ve insan sevgisini hiçbir zaman kaybetmemeliyiz .  Dünya malı için  asla insanların kalbini kırmamalı ve  ne kadar yaşarsak yaşayalım , ne kadar zengin olursak olalım , insanlık sevgisini asla ihmal etmeyelim .  Ayrılıklarımız , tartışmalarımız insanca olsun . İnsani bir dil kullanmayı amaç edinelim .

Hayatın daha kaliteli ve mutlu geçmesi için küçük bir yerimiz olan bu dünyada her şeyi  tatlı dil ile çözmeye çalışın ve asla şiddete başvurmayın .  İnsanları melek gibi olan,   kötülüklerin olmadığı ve mal hırsının olmadığı , masum insanların zarar görmediği , siyasi çıkarların ön planda olmadığı , insan ve insanın en üstün varlık olarak görülüp insana değer verilen cennet gibi bir dünyada buluşmak umudu ile .

Hiç yorum yok:
Write yorum

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

© 2014 Kompozisyon Örnekleri. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.