İletişim Formu

Ateş Olmayan Yerden Duman Çıkmaz Atasözü İle İlgili Kompozisyon

Ateş Olmayan Yerden Duman Çıkmaz Konulu Kompozisyon

Gerçek anlamına baktığımız da hakikaten de bir evin bacasından duman çıktığını görünce o evde bir ocağın ya da bir sobanın yandığını  düşünürüz .  Çünkü belirtisi dumanın dışarı çıkmasıdır . Toplumda da bazı olaylar yaşanabilir . Bu iyi ya da kötü olabilir .

Örneğin;  milli piyango çıkan fakir bir kimsenin hal ve hareketleri dikkatinizi çekebilir,  o kişi bir anda yeni bir araba alır , ya da daha farklı şeyler alabilir . Ama bana piyango çıktı demez . Belirtileri vardır  muhakkak.  Ya da  bir oğlan bir kızı hakkında bazı söylentiler çıkabilir . Kesin doğruluğu olmasa da onları bir yerde beraber görenler olmuştur ki ya da kulağa söylentiler gelmiştir ki insanlar konusunu eder . Yani durduk yere kimse hakkında bir şey konuşulmaz . Ama bu kesin böyledir dersek büyük yanlış yaparız . Çünkü insanın gözü ile görmediği duyduğu her şeye inanması ve onunla ilgili laf çıkarması hem dinen hem ahlaki olarak kötü bir davranıştır .


Ateş olmayan yerden duman çıkmaz sözünde de denildiği gibi  bir olayla ilgili kimse kafasından bir senaryo üretmez , mutlaka kanıtlar vardır ki  insanlar da konuşur . Bunun için toplum içindeki hal ve hareketlere dikkat edilmeli, çünkü iftiraya da uğrayabilirsiniz.

Yorum Gönder

Yorumlarınızı yorumlama biçimini 'Anonim' seçerek isim, mail, adresi vb. yazmak ile uğraşmadan kolayca yayınlayabilirsiniz. Küçük bir teşekkürün bile bizim için çok önemli ve değerli olduğunu unutmayın.