Toplumun İlerlemesinde Kadın mı Daha Etkilidir Erkek mi Daha Etkilidir

Özet : "Toplumun İlerlemesinde Kadın mı Erkek mi Daha Etkilidir ?" konusunda yazılmış bir deneme örneği . 

Toplumun İlerlemesinde Kadın mı Erkek mi Daha Etkilidir ?

     Toplum kadın ve erkeklerden oluşan bir yapıdır . Bu yapının devamlılığını sağlaması için birtakım işlerin yapılması gerekmektedir . Bir toplumun ilerlemesi için kadın mı erkek mi önemli diye bir soru bana kalırsa son derece yanlıştır . Çünkü kadın ve erkek birbirini tamamlayan iki parçadır . Toplumsal gelişmede de durum bundan farksızdır . Yalnız kadınların çalıştığı ya da yalnız erkeklerin çalıştığı bir toplumda ilerleme yarım kalmış demektir .

     Kadın ve erkek yaratılışı itibari ile farklı özelliklere sahiptir . Erkekler fiziksel işlere daha yatkınken kadınlar daha naif yapıları sebebiyle ağır işleri yapmakta zorlanabilmektedir . Bu yüzden herkes kendi yapısına uygun işler seçer . Bazen kadınlar para kazanılan işlerde çalışmaktan ziyade ev hanımı olurlar . Ev hanımlığı belki de dışarıda çalışmaktan çok daha zor bir iştir .

     Kısacası toplumun ilerlemesi hem kadınların hem erkeklerin gayretleri ile olabilir . Bu denge sağlanamadığı zaman toplum olması gereken yere ulaşamaz . 
UYARI: SİTEDE YAYINLANAN YAZILARIN BAŞKA SİTELERDE KULLANILMASI SUÇTUR. FİKİR VE SANAT ESERLERİNİ KORUMA KANUNU GEREĞİNCE YAZILARI KOPYALADIĞI TESPİT EDİLEN KİŞİLERLE İLGİLİ YASAL YOLLARA BAŞVURULACAKTIR!.. YAZILAR SİTEYE AKTİF LİNK VERİLEREK KOPYALANABİLİR.

Share :

Facebook Twitter Google+
0 Komentar untuk "Toplumun İlerlemesinde Kadın mı Daha Etkilidir Erkek mi Daha Etkilidir"

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

Back To Top