Atatürk ve Gençlik İle İlgili Kompozisyon

Özet :atatürk ve gençlik konulu kompozisyon,atatürk ve gençlik ile ilgili kompozisyon örneği,atatürk ve gençlik kompozisyon örnekleri


     Atatürk bir konuşmasında " Ey yükselen yeni nesil , gelecek sizindir . Cumhuriyeti biz kurduk onu yükseltecek ve sürdürecek olan sizsiniz ." demiştir . Bu söz Atatürk ' ün gençliği ve gençleri ne kadar önemsediğinin önemli bir göstergesidir .

     Bir ülkenin geleceği genç neslin nasıl yetiştiği ile doğrudan ilgilidir . Sanat , spor , bilim vb. her alanda iyi yetişmiş bireyler bir milletin umudu olurlar . Atatürk de gençliğin bu kıymetini ve önemini çok iyi anlamıştı . Her fırsatta gençliğe seslenen Atatürk onlara hedeflerini hatırlatıcı sözler söylemiştir . Gençliğe hitabe Atatürk ' ün gençlere ülkemiz ve milletimizin geleceğini kurma konusunda ne kadar güvendiğinin en güzel örneğidir .


     Bir ülkenin dinamik gücünü gençler oluşturur . Gençler hedefsiz , milli ve manevi değerlerden yoksun olursa o ülke için gelecek parlak olmaz . Bu yüzden Atatürk "Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asıl kanda mevcuttur" diyerek gençlerimize milli ve manevi değerlerine sahip çıkarak bu değerlerden güç alması gerektiğini söylemiştir . 

3 yorum:

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...