Kadın Hakları İle İlgili Sözler

 

Kadın Hakları İle İlgili Sözler


Kadınlar bilgileri, zekaları ve hünerleri ile dünyaya meydan okuyan değerlerdir. Bir erkeği dünyayı getiren, onu topluma kazandıran da kadınlarımızdır. Kadınlar ezilmemeli, şiddete maruz kalmamalı ve kadın değil de insan olarak görülmelidir.

Kadın hakları ile ilgili sözler şunlardır:

 “Bir şeyin söylenmesini istiyorsan, bir erkeğe sor; bir şeyin yapılmasını istiyorsan, bir kadına sor."  Margaret Thatcher.

“Gelecekte kadın lider olmayacak. Sadece liderler olacak. ” Sheryl Sandberg.

“Kadınların insan hakları, toplumsal cinsiyet eşitliği, sosyoekonomik kalkınma ve barış arasındaki bağlantı giderek daha belirgin hale gelmektedir.” Mahnaz Afkhami


"Kadınlar için daha fazla hak talep ettim çünkü kadınların nelere katlanması gerektiğini biliyorum." Evita Peron

"Toplumsal cinsiyet eşitliği kendi başına bir hedef olmaktan daha fazlasıdır. Yoksulluğu azaltma, sürdürülebilir kalkınmayı teşvik etme ve iyi yönetişim oluşturma sorununu karşılamak için bir ön koşuldur."  Kofi Annan

Cinsiyet eşitliğini sağlamak kadınların ve erkeklerin, kızların ve erkek çocuklarının katılımını gerektirir. Bu herkesin sorumluluğundadır." Ban Ki-moon

“Feminizm hiçbir zaman bir kadın için iş bulmakla ilgili olmadı. Feminizm her yerde kadınlar için hayatı daha adil hale getirmekle ilgili. Mevcut turtadan bir parça almakla ilgili değil. Yeni bir turta pişirmekle ilgili. ”  Gloria Steinem.


“Tanrı erkek ve kadını yarattığında, 'Bir sonraki insanı doğurmak için kime güç vereyim?' diye düşünüyordu. Tanrı kadını seçti. Bu kadınların güçlü olduğunun en büyük delili. " Malala Yousafzai.

“Kadınların maruz kaldığı duygusal, cinsel ve psikolojik klişeler, doktor "Bir kızınız olacak" dediğinde başlar.”  Kongre üyesi Shirley Chisholm.

0 Comments:

Yorum Gönder

Deneme