Alaaddin’in Lambasından Çıkan Cin Sizi Paraya Boğacak . Ama Karşılığında Öyle Bir Şey İstedi Ki Siz Reddettiniz . Sizden Ne İstemiş Olabilir yahut Neyi Feda Etmezdiniz ?


Alaaddin’in Lambasından Çıkan  Cin Sizi Paraya Boğacak . Ama Karşılığında Öyle Bir Şey İstedi Ki  Siz Reddettiniz . Sizden Ne İstemiş Olabilir yahut Neyi Feda Etmezdiniz ?

Alaaddin’in lambasından çıkan cin beni paraya boğduğunda çok mutlu olurdum. Çünkü para ile  istediğim yiyecekleri alabilirdim, kıyafetleri alabilirdim ve daha zengin bir hayatım olurdu . Cin benden  insanlara yardım  etmemem gerektiğini ve hiç kimseyi asla ve asla sevmeyeceğimi söyleseydi bunu kesinlikle kabul etmezdim . Çünkü ben başkalarına yardım ederek, onların sorunlarına çözüm yolu bularak mutlu olan biriyim .

Bunu yapamadığım zaman benim için yaşamın pek bir anlamı olmazdı . Yine baktığımda benim için en büyük değer, en büyük zenginlik ve sevgidir .  Nasıl ki bir ağaç  susuz yaşayamazsa ben de başka insanlar da sevgisiz yaşayamaz . Çünkü sevmek, sevilmek  Allah'ımızın bize verdiği en özel ve en güzel duygulardan bir tanesidir .  Bir çiçeği koklayıp sevemesem, bir bebeğin yardım  isteyen gözlerine bakıp onu doyasıya öpemeden yaşasam sanırım  yaşam diye bir şey  de olmazdı benim için . Beni dünyaya getiren canım annem , canım babama sarılamamak , onların sevgisinden mahrum kalmak ve onları sevememek benim için büyük bir haya kırıklığı olurdu . Onun için cin benden sevgimi ve yardımseverliğimi isteseydi  bu değerleri ona asla ve asla vermezdim .

Çünkü ben yaşamanın anlamını bu değerler sayesinde anlıyorum ve hayata  bağlanıyorum . Sevgi ve yardımseverlik dünyadaki en büyük güç ve en  büyük zenginik kaynağıdır diye düşünüyorum .

2 yorum:

  1. bence güzel ama keşke birkaç örnek daha verseydiniz.

    YanıtlaSil
  2. çok güzel ama birkaç örnek daha verseydiniz daha iyi olurdu

    YanıtlaSil

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...