Yaşadığınız Ya Da Tanık Olduğunuz İlginç Bir Olayı Kompozisyon Kurallarına Göre Anlatınız - Kompozisyon Örnekleri

Popüler Yayınlar

Yaşadığınız Ya Da Tanık Olduğunuz İlginç Bir Olayı Kompozisyon Kurallarına Göre Anlatınız

    0

Yaşadığınız Ya Da Tanık Olduğunuz İlginç Bir Olayı Kompozisyon Kurallarına Göre Anlatınız

Bizim ülkemizin insanları hem çok ilginç hem de ilginç olduğu kadar da duygusal ve cana yakın . Bu ülkede yaşıyorsanız sürekli ilginç bir olayla karşılaşma ihtimaliniz çok yüksek . Sokakta yürürken ya da bir statta maç izlerken … Veya apartmanda evinizin balkonuna çıkmış etrafı izlerken kısacası her an ilginç bir olaya şahit olma ihtimaliniz hayli yüksek . Ben de statta maç izlerken çok ilginç bir olayla karşılaştım .

Maç izlerken hakem düdüğü çaldı ve ilk yarının sona erdiğini ilan etti . O esnada arkamızda oturan birisi ayağa kalktı ve sağa sola uzanıp herkesten çekirdek toplamaya başladı . Aldığı çekirdekleri ceketinin cebine dolduruyor ve keyifli keyifli gülüyor bir yandan da yöresel kelimelerimiz ile espriler yapıyordu . Bana döndü ve " çekirdeğe Anadolu'da ne denir " dedi . Ben ilk anda bir şey diyemedim . O benim sessiz kalmam karşısında " Şemşamer  denir " dedi ve " öz Türkçe bir kelimedir " dedi . Ben bir an durakladım ve hayır Türkçe değil bu kelime dedim . Hiç tavrını bozmadı ve " Sen Recep Toparlı'yı tanır mısın ? " diye sordu . Ben de eğitimim gereği çok iyi tanıdığım için " Tabi ki tanırım , Türk dili üzerine önemli araştırmalar yapan bir profesör " dedim . Bunun üzerine " Hah işte , o Türkçe diyor " dedi . Bir an duraksadım ve itiraz edecek gibi oldum ama yanımdaki onu tanıyan arkadaşlardan biri kulağıma " O Recep Toparlı " diye fısıldadı . Çok şaşırmıştım . Sürekli kitaplarını okuduğum ama hiç yüzünü görmediğim bir insanla böyle bir tartışmaya girmiş olmak hem beni çok güldürdü hem de şaşırttı .

İşte güzel ülkemde güzel ve bir o kadar da ilginç bir olay . Etrafta çekirdek toplayıp onu da ceplerine dolduran bir adamın çok ünlü bir profesör olabileceği nereden aklıma gelebilirdi ki :-) 

Hiç yorum yok:
Write yorum

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

© 2014 Kompozisyon Örnekleri. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.