Leyleğin Ömrü Laklakla Geçer Atasözü İle İlgili Kompozisyon Giriş, Gelişme, Sonuç - Kompozisyon Örnekleri

Popüler Yayınlar

Leyleğin Ömrü Laklakla Geçer Atasözü İle İlgili Kompozisyon Giriş, Gelişme, Sonuç

    0

Leyleğin Ömrü Laklakla Geçer Atasözü İle İlgili Kompozisyon Giriş, Gelişme, Sonuç

İnsanlar az konuşup çok iş yapanlar ve çok konuşup az iş yapanlar olmak üzere ikiye ayrılır . Bazıları çalışmaktan konuşmaya fırsat bulamaz bazıları da konuşmaktan çalışmaya fırsat bulamaz . " Leyleğin ömrü laklakla geçer " atasözünde bahsedilenler ikinci kısımdakilerdir . Yani çok konuşmaktan iş yapmaya fırsat bulamayanlar .

Bazı insanlar vardır ki sürekli "şöyle , yapacağım , böyle edeceğim …" diyip durur . Ama bu laflar ancak sözde kalır ve icraata geçtiğini gören olmaz . Hayatları hep kuru laflarla ve plan kurmakla geçer .  İş düşündükleri şeyleri yapmaya geldiğinde sürekli biraz sonra , yakında yaparım gibi bahanelerle işleri ertelerler . Bu gibi insanlara çok fazla güvenmemek gerekir . Çünkü böylesi insanların laflarına kadar ortak olmak gibi bir hataya düşerseniz hem zamanınızı israf etmiş olursunuz hem de paranızı kaybetmiş olursunuz . Yalnızca konuşan ama elinden iş gelmeyen insanların hayatları çok acıklıdır . Bu tip insanlar ömür geçip de yaşlılık kapıya dayandığı vakit şöyle bir dönüp geçmişe baktıklarında koskoca bir boşluk görürler . Pişmanlık duyarlar ama nafile . Çünkü artık iş işten geçmiş , giden zaman artık kaybedilmiş olur .


İnsanlar ben yapacağım , edeceğim demek yerine az da olsa başlamalı ve elinden gelen çabayı göstermelidir . Yoksa yaparım ederim demek kuru laftan öteye geçmez ve zamanla artık kimse de bu sözleri dikkate almaz .

Hiç yorum yok:
Write yorum

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

© 2014 Kompozisyon Örnekleri. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.