İyilik Eden İyilik Bulur Atasözü İle İlgili Kompozisyon

İyilik Eden İyilik Bulur Atasözü İle İlgili Kompozisyon

Hayatta her şeyin bir karşılığı vardır . İnsan nasıl yaşarsa , davranışları nasıl olursa  karşılığını da o oranda alır . İyilik edersen iyilik , kötülük edersen de kötülük bulursun . İyi insanlar başkalarına zarar vermeyen , iyi düşüncelerde olan ve kalbi sevgi ile dolu olan kimsedir .

İyi insanların yaptığı yardımlar, fedakarlıklar gün gelir karşılığını bulur . İyi insan olmak demek sabırlı insan , güler yüzlü, hoşgörülü , alçakgönüllü insan olmak demektir .  Edilen iyiliklerin karşılığını hem bu dünyada hem de öte dünyada alır insanoğlu . Örneğin; yakın bir akrabanız zor durumda ve bakıma ihtiyacı var . Eğer siz onu sokağa atmayıp , bir kişinin yediği iki kişiye de yeter düşüncesi ile hareket edip o yakınınıza bakarsanız , gün gelip siz de zor duruma düştüğünüzde size bakan biri olacaktır muhakkak . Çünkü yapılan iyilikler asla karşılıksız kalmaz , eninde sonunda muhatabını bulur . Bunun için her zaman iyi bir insan olmaya gayret göstermeli ve elimizden geldiği kadar bizden yardım isteyen insanlara yardım etmeli ve onları geri çevirmemeliyiz . Çünkü iyi insan olmak erdemli insan olmak demektir. 


Hayatı güzel bir şekilde yaşamak istiyorsak , olumsuz bir durumla karşılaşmak istemiyorsak , insanlardan ilgi ve sevgi bekliyorsak biz de onlara aynısını yapalım ki hayatın anlamı olsun .12 yorum:

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...